Elbląg będzie miał nową komendę policji

2019-05-27 13:13:45(ost. akt: 2019-05-28 09:19:09)

Autor zdjęcia: KMP w Elblągu

Około 50 milionów złotych ma kosztować nowa komenda policji przy ul. Lotniczej w Elblągu. Zielone światło dla inwestycji dali radni, którzy zgodzili się na przekazanie przez miasto za symboliczna złotówkę terenu pod budowę.
— Teraz czekamy na opinię środowiskową, która zostanie wydana do końca maja lub czerwca. Również został wykonany już projekt kosztorysowo-inwestycyjny, ale na razie jest on dość płynny więc mogą w nim się pojawić jeszcze zmiany — mówi Jakub Sawicki z Zespłu Prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Budynek ma mieć cztery kondygnacje, które zmieszczą wszystkie wydziały policji oraz wydział zamiejscowy CBŚ Policji Zarządu w Olsztynie. Na powierzchni ponad 9 tys. metrów kwadratowych znajdą się nowoczesne sale konferencyjne i pokoje pracy wyposażone w najlepszy sprzęt oraz umeblowanie.

Dodatkowo znajdzie się też strzelnica i wybiegi dla psów policyjnych, jak i również sala gimnastyczna i siłownia. Przed budynkiem komendy znajdą się także zadaszone parkingi dla pracowników oraz interesantów.

KU