Czwartek, 8 czerwca 2023. imieniny: Ady, Celii, Medarda

Są w ósemce najlepszych drużyn w kraju

2019-05-29 11:04:38 (ost. akt: 2019-05-29 11:09:02)

Autor zdjęcia: pixabay

W minionym tygodniu w Sobocie pod Poznaniem odbyły się eliminacje Drużynowych MISTRZOSTW POLSKI w tenisie do lat 12. Do najlepszej ósemki drużyn w kraju awansowała elbląska drużyna Towarzystwa Tenisowego Skore.

W minionym tygodniu na kortach w Szczawnie Zdroju, Krakowie oraz Łodzi i Sobocie odbywały się eliminacje Drużynowych Mistrzostw Polski w tenisie do lat 12. W tym ostatnim turnieju wystąpiła elbląska drużyna Towarzystwa Tenisowego Skore , która w składzie: Wiktor Bieliński, Piotr Kowalik, Jan Downar oraz Igor Piotrowski, zajęła drugie miejsce w swojej grupie, co dało jej awans do najlepszej ósemki zespołów w kraju.

Młodzi zawodnicy, podopieczni trenera Mateusza Skorka, byli blisko zajęcia pierwszego miejsca w grupie, ale przy remisie z rozstawionym nr jeden Sakro Nowy Sącz 3:3, byli gorsi od tego zespołu tylko jednym setem.

Punkty w tym spotkaniu dla elblążan zdobyli: Downar i Kowalik po 1.5. W drugim spotkaniu Skore pokonało AZS Poznań 5:1 (Downar, Bieliński, Kowalik po 1,5 pkt oraz Piotrowski 0,5 pkt). W ostatnim mdeczu turnieju Skore okazało się lepsze od Sinetu Legnica, wygrywając 4:2 (Kowalik, Downar po 1.5 pkt oraz Bieliński 1) — Sprawiliśmy nie tylko sobie miłą niespodziankę, ale także godnie reprezentowaliśmy nasze województwo jak i miasto na arenie krajowej.

Jesteśmy w najlepszej ósemce w kraju i to jest nasz największy sukces — stwierdza trener elblążan Mateusz Skorek. Finały DMP odbędą się we wrześniu. Do głównego turnieju zakwalifikowały się: Olimpia Poznań, SKS Szczawno Zdrój, Górnik Bytom, Błónie Kraków, Promasters Szczecin, MKT Łódź, Sakro Nowy Sącz TT Skore Elbląg. To nie jedyny sukces elbląskiej młodzieży.

Na kortach Braniewskiej Akademii Tenisowej w Braniewie odbyły się mistrzostwa województwa warmińsko-mazurskiego w tej kategorii wiekowej. Startowało dwunastu zawodników reprezentujących kluby: Budowlanych Olsztyn, BAT Braniewo, Set Point Pisz, TK Mrągowo oraz Skore Elbląg. Finał był wewnętrzną tenisistów elbląskich w których Bieliński pokonał Kowalika 6:4, 6:2
Jerzy Kuczyński