środa, 28 lipca 2021. Imieniny Ady, Wiwiany, Sylwiusza

W Parku Kajki ruszy nowa inwestycja

2019-05-31 12:16:22 (ost. akt: 2019-05-31 12:18:21)
Park Kajki

Park Kajki

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

W Parku Kajki powstanie Otwarta Strefa Aktywności. Prezydent pozyskał na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki z Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym OSA 2019. Łączny koszt tej inwestycji wynosić będzie 75 tys. zł

Utworzenie Otwartej Strefy Aktywności w Parku im. M. Kajki w polegać będzie na budowie:

- siłowni plenerowej wyposażonej w urządzenia siłowe umożliwiające trening ogólnorozwojowy (urządzenie typu narty, urządzenie typu orbitrek, urządzenie typu jeździec, urządzenie typu wioślarz, urządzenie typu pedałki, drążek do podciągania montowany na słupie)

- strefy relaksu z grami edukacyjnymi (dwa zestawy gier podwórkowych: I zestaw składający się z 4 gier: młynek, twister, kompas i klasy potrójne; II zestaw składający się z 5 gier: klasy z rybą, lustro podwójne, kalkulator, tarcza i klasy rakieta), 4 ławkami (3 młodzieżowe i 1 z oparciem), stojakiem na 5 rowerów oraz tablicą z regulaminem.

Przedmiotowa strefa stanowi uzupełnienie zlokalizowanych w innych częściach parku: strefy z dwoma stołami do gry w tenisa stołowego oraz strefy z placem zabaw i urządzeniami siłowni zewnętrznej (innego typu niż zaplanowane w ramach przedmiotowego zadania), tworząc z nimi większy obszar do wypoczynku i rekreacji, przeznaczony dla różnych grup wiekowych - od dzieci, przez młodzież do dorosłych i seniorów. Siłownia plenerowa zostanie zlokalizowana po prawej stronie strefy ze stołami do tenisa, zaś strefa relaksu – po lewej stronie.

Koszt realizacji inwestycji to ok. 75 tys. zł z czego 25 tys. pochodzić będzie z pozyskanego dofinansowania.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB