Wtorek, 6 grudnia 2022. imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Dziś Markusami rządziły dzieci! [ZDJĘCIA]

2019-06-01 16:40:42 (ost. akt: 2019-06-01 16:36:33)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Były: zjeżdżalnia, Alibi, salon piękności i kurtyna wodna. Tak dzisiaj (1.06) bawiły się dzieci z gminy Markusy.

Z okazji Dnia Dziecka dorośli mieszkańcy gminy Markusy zorganizowali najmłodszym mieszkańcom festyn z wieloma atrakcjami. Życzenia w imieniu wszystkich dorosłych złożyła im wójt Dorota Wasik. Jednocześnie - co tego dnia miało niebagatelne znaczenie - udzieliła dzieciakom dyspensy na słodkości, które kusiły ich na stoiskach.

Maluchy na brak atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich nie mogły narzekać. Czekały na nich: duża zjeżdżalnia, konik o imieniu Alibi, dziecięcy salon piękności, a dla ochłody kurtyna wodna. Na każde dziecko czekał (bez tego przecież każda impreza byłaby nieudana) upominek. W Dniu Dziecka rodzice mogli zostawić portfele w domu, bo wszystko było za darmo.

Druhowie i druhna - strażacy z OSP Krzewsk zorganizowali pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci mogły się poczuć jak na prawdziwej akcji strażackiej, udzielając pierwszej pomocy.

Druhowie z OSP Żurawiec przygotowali najmłodszym mieszkańcom gminy prawdziwy strażacki tor przeszkód, na którym dzieciaki, musiały wykazać się nie byle jaką sprawnością. I jak się okazało, świetnie sobie poradziły. Krótko mówiąc, był to dzień, pełen wrażeń.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji Marka Lewandowskiego z Dnia Dziecka w Markusach

ml