Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Na mural jeszcze poczekamy

2019-06-03 15:19:52 (ost. akt: 2019-06-03 15:27:37)

Podczas wtorkowej konferencji prasowej Witold Wróblewski prezydent Elbląga poinformował, że konkurs na mural, który ozdobi przejście pieszo-rowerowe przy ul. Lotniczej zostanie powtórzony. Dlaczego prezydent podjął taką decyzje?

Jak sam informuje: - Na konkurs wpłynęły 32 prace, 24 z nich spełniały wymogi formalne zapisane w regulaminie. Niestety żadna z prac nie przekonała dostatecznie sądu konkursowego i mnie, dlatego konkurs zostanie w najbliższym czasie ogłoszony ponownie - mówi Witold Wróblewski

— Zdecydowaliśmy sie na powtórzenie konkursu, gdyż ma on powstać w bardzo popularnym miejscu, gdzie wiele osób będzie go oglądała. Grafika ma być narysowana na dużej powierzchni - mówi Łukasz MIerzejewski z Zespołu Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu i dodaje . - Chcemy, by powstało tam coś wyjątkowego. Na razie nie wiadomo kiedy nowy konkurs zostanie ogłoszony. Nie przewidujemy też zmian w zasadach konkursu.

Przypominamy

„Środowisko”, to główne przesłanie muralu, który będzie wymalowany na ścianach podziemnego przejścia pieszo-rowerowego przy ul. Lotniczej w Elblągu. Czas na przyjmowanie projektów muralu, który będzie zajmował około 115 m2 powierzchni, dobiega właśnie końca.

Organizator konkursu temat „Środowisko” rozumie bardzo szeroko - mieszczą się w nim takie pojęcia jak przyroda, ekologia, miasto, przestrzeń publiczna, ludzie.

Projekty w formie papierowej oraz elektronicznej należy składać w Departamencie Urbanistyki i Architektury UM. Na pomysły plastyków z Elbląga i całej Polski czekamy do 16 maja 2019 roku. Zwycięzca konkursu, którego wyłoni powołana komisja, będzie miał czas na realizację muralu do końca 2019 roku.

Link do regulaminu : LINK


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB