Piątek, 1 lipca 2022. imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana

Pasłęk opanują rycerze!

2019-06-04 12:21:56 (ost. akt: 2019-06-04 12:35:39)

Autor zdjęcia: nadesłane

Mieszczanie, rycerze i łucznicy już szykują pasłęcki VIII Jarmark św. Bartłomieja , który opanuje miasto 18 sierpnia. Jarmark co roku rozpoczyna się prowadzonym przez Stare Miasto korowodem mieszkańców w historycznych strojach oraz historyczną inscenizacją, nie jedyną, która odbywa się tego dnia.

Impreza rozpocznie się na Starym Mieście o godzinie 10 korowodem mieszkańców w historycznych strojach oraz historyczną inscenizacją. Na odwiedzających czekają stragany i stoiska, także z regionalnym rękodziełem, wyjątkowymi, ręcznie wytwarzanymi przedmiotami i przetworami oraz kolekcjonerskimi starociami.

Stałymi punktami programu są warsztaty, gry i konkursy z niebagatelnymi nagrodami, w których mogą wziąć udział całe rodziny, wszyscy, bez względu na wiek. W sąsiedztwie gotyckiego kościoła św. Bartłomieja i krzyżackiego zamku nie zabraknie oczywiście stacjonujących rycerzy i wojów.

Stowarzyszenie Kuźnia Pruska prowadzi rejestrację stanowisk dla wystawców. Szczególnie gorąco zaprasza wytwórców rękodzieła i regionalnych produktów oraz kolekcjonerów.

Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej Kuźnia Pruska