Czwartek, 8 czerwca 2023. imieniny: Ady, Celii, Medarda

Setki uczniów jeździły do szkoły na rowerach! Podsumowujemy Rowerowy Maj [195 ZDJĘĆ!]

2019-06-08 11:44:00 (ost. akt: 2019-06-08 20:07:11)
Rowerowy Maj

Rowerowy Maj

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Miliony przejazdów, ponad 800 placówek, 12 tysięcy klas i blisko pół setki miast z całej Polski. W tym po raz pierwszy Elbląg, którego młodzi mieszkańcy po raz pierwszy wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Rowerowy Maj.

Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.

— Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody — wyjaśniają organizatorzy.

Po raz pierwszy w akcji wzięli udział uczniowie z Elbląga. Do Rowerowego Maja przystąpiło 12 szkół i jedno przedszkole, w sumie 291 klas. Na dwóch kołach do szkoły dojeżdżało 2721 uczniów, którzy wykonali – bagatela! – 70 tysięcy przejazdów!

Frekwencja wyniosła 28 procent.

Najlepszą szkołą okazała się Szkoła Podstawowa nr 6.

Na naszym faceook'owym fanpage'u dostępne są filmy z tego wydarzenia.


Najlepsza szkoła Rowerowego MajaNajlepszą szkołą w akcji Rowerowy Maj okazała się "szóstka":))Opublikowany przez Dziennik Elbląski Sobota, 8 czerwca 2019