Niedziela, 13 czerwca 2021. Imieniny Antoniego, Gracji, Lucjana

Premiera technologii blockchain w turystyce Warmii i Mazur

2019-06-15 17:35:51 (ost. akt: 2019-06-16 10:37:58)

Autor zdjęcia: nadesłane

Urzędnicy marszałka województwa jako pierwsi w Polsce do promocji walorów turystycznych Warmii i Mazur wykorzystują technologię blockchain. W sobotę 15 czerwca w olsztyńskim planetarium o godz. 12:00 odbędzie się oficjalna premiera projektu.

Samorząd regionu Warmii i Mazur w dzień 546. urodzin Mikołaja Kopernika wygenerował okolicznościowy token CoperniCoin. W sobotę 15 czerwca oficjalną premierę w Olsztynie ma cały system promocji Szlaku Kopernikowskiego wraz z platformą wymiany tokenu na nagrody rzeczowe.
— Czujemy się zobowiązani do odważnych kroków w kontekście naszego Wielkiego Uczonego, znanego przecież w każdym zakątku świata — mówi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. —z Szlak Kopernikowski na Warmii i Mazurach przybliża do jego dziedzictwa i promuje nasz region – w końcu to tu, na Warmii, Mikołaj Kopernik spędził ponad połowę życia i dokonał swoich odkryć.

To nowatorskie przedsięwzięcie rozpocznie nową erę promocji dziedzictwa kulturowego i atrakcji turystycznych. Nikt w Polsce nie stosował technologii blockchain do tego rodzaju działań. Blockchain od kilku lat realnie zmienia świat, a według prognoz wielu ekspertów, rozwiązania oparte o tę technologię mogą znacząco wpłynąć nie tylko na świat technologii, ale też na funkcjonowanie instytucji publicznych, finansowych, państw i polityki.


— Emisję tokenu okolicznościowego CoperniCoin oparliśmy o platformę Waves — mówi Maciej Bułkowski, dyrektor departamentu społeczeństwa informacyjnego w urzędzie marszałkowskim województwa warmińsko-mazurskiego, który nadzoruje projekt. — Braliśmy pod uwagę wiele czynników, min. związanych z kosztem obsługi, stabilności oraz szybkości działania. Jednym z czynników wyboru był również "efekt ekologiczny", ze względu na niewykorzystywanie "koparek", które generują duże zużycie energii w celu potwierdzenia transakcji, jak w przypadku innych rozwiązań.

CoperniCoin będzie jednym z elementów agregujących wiele obszarów związanych z promocją atrakcji turystycznych regionu. Będzie go można zdobyć podczas różnego rodzaju aktywności: udział w eventach poświęconych Kopernikowi, aktywność w mediach społecznościowych, udział w konkursach itp. W dalszej kolejności możliwa będzie wymiana zgromadzonych CoperniCoinów na nagrody rzeczowe. Do programu mogą włączać się przedsiębiorcy i instytucje. Wówczas możliwe będzie szerokie zaoferowanie turystom i mieszkańcom zniżek na atrakcje, usługi noclegowe czy gastronomiczne.

15 czerwca podczas finału Konkursu Informatycznego „Szlakiem Mikołaja Kopernika”, który odbędzie się w Olsztyńskim Planetarium, zostanie opublikowana platforma Szlak Kopernikowski na Warmii i Mazurach szlakkopernikowski.pl wraz z platformą wymiany tokenu okolicznościowego CoperniCoin. Tym samym finalistom konkursu i osobom, które przesłały swojej dane niezbędne do dokonania transferu, zostaną przekazane pierwsze tokeny, które na platformie copernicoin.pl będą mogły je wymienić na nagrody rzeczowe.


Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. set #2748002 | 178.255.*.* 16 cze 2019 10:42

  Jakiego waszego uczonego? Kopernik z ojca Niemca i matki Niemki był niemcem. Po polsku ani słowa po sobie nie zostawił. A skoro tworzył na terenie lenna polskiego (nie Polski - lenna) Warmii i uważacie go za Polaka to Skłodowska-Curie tworząca we Francji była Francuzką

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. El-bąk #2747997 | 89.64.*.* 16 cze 2019 10:29

  O kruca... tyle liter a zero przekazu... brawo Państwo Redaktorstwo!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. yyyy? #2747996 | 89.64.*.* 16 cze 2019 10:28

  O co wgl chodzi? Co to za gimbaza pisała?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. aaa #2747928 | 37.8.*.* 16 cze 2019 08:18

   Poradnik jak napisać artykuł, w którym nie wiadomo o co chodzi :) Fajne są takie teksty o niczym. Całe szczęście, że blokchain realnie zmienia świat :D

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)