Poniedziałek, 14 czerwca 2021. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

II-Ligowa Olimpia już pracuje

2019-06-18 12:44:36 (ost. akt: 2019-06-18 12:49:12)
Olimpia Elbląg utrzymała się w II lidze

Olimpia Elbląg utrzymała się w II lidze

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Dla piłkarzy Olimpii Elbląg zakończyły się wakacje. Przed nimi pięć tygodni przygotowań do nowego sezonu w II lidze, w trakcie którego rozegrają sześć spotkań kontrolnych.

Piłkarze Olimpii ostatni mecz ligowy rozegrali 19 maja (wygrali z Elaną Toruń 2:1). Po prawie czterotygodniowej przerwie, w miniony poniedziałek, rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu w II lidze. Dla piłkarzy, był to okres nie tylko na odpoczynek, ale również na zaleczenie drobnych urazów i kontuzji.

W pierwszych letnich zajęciach udział wzięło osiemnastu zawodników w tym dwóch bramkarzy.— To, jak dużą będziemy mieli kadrę i kto w niej zostanie, wyjaśni się wszystko podczas najbliższych dni i podczas pierwszych spotkań kontrolnych. Przed nami nowy sezon, nowe wyzwania — mówi trener elbląskiej drużyny Adam Nocoń, z którym klub nie przedłużył jeszcze umowy o pracę, a ta kończy się 30 czerwca. — W pierwszym tygodniu nasze zajęcia będą miały charakter wprowadzający do dalszej wytężonej pracy.

Już w najbliższy czwartek wszyscy zawodnicy przejdą testy wytrzymałościowo - szybkościowe. Od najbliższego poniedziałku kadra Olimpii, przebywać będzie na tygodniowym zgrupowaniu dochodzeniowym, w którym trenować będzie dwa razy dziennie na obiektach własnych - informuje Adam Nocoń. Jeśli chodzi o kadrę, przed sezonem nie wygląda to optymistycznie. Klub już opuścili: Michał Fidziukiewicz (Stala Stalowa Wola), Bartosz Nowicki (powrót do Arki Gdynia), Michał Kuczałek przebywa na testach w GKS Bełchatów.

Niepewny jest też udział i występy trzech kolejnych piłkarzy: Damian Szuprytowski powinien powrócić do Radomiaka Radom, Michał Bojas oraz Wojciech Jurek, są już myślami przy innych klubach, z którymi prowadzą negocjacje. Na dziś z ubiegłorocznego składu pozostali tylko bramkarze: Sebastian Madejski oraz Paweł Rutkowski oraz zawodnicy z pola gry: Michał Balewski, Tomasz Lewandowski, Kamil Wenger, Kacper Korkliniewski, Michał Ressel, Tomasz Sedlewski, Cezary Demianiuk, Oleksii Prytuliak, Eryk Filipczyk i Anton Kołosow.

O nowych piłkarzach jak na razie nic nie słychać. Ponoć mają się pojawić na pierwszych meczach kontrolnych a do rozegrania Olimpia ma ich sześć. Oto terminarz spotkań: 25.06 (wtorek) Olimpia Grudziądz - wyjazd, 29.06 (sobota) Elana Toruń - wyjazd, 6.07 (sobota) Sokół Ostróda - miejsce do uzgodnienia, 9.07 (wtorek) Arka Gdynia (Gniewino), 13.07 (sobota) Gryf Wejherowo - dom, 20.07 (sobota) Bałtyk Gdynia - dom
Jerzy Kuczyński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB