Czwartek, 2 lutego 2023. imieniny: Kornela, Marii, Mirosławy

Dni Elbląga z EOK z Marcinem Wyrostkiem & CORAZON

2019-06-19 11:43:58 (ost. akt: 2019-06-19 11:45:06)

Autor zdjęcia: EOK

Jak głosi astronomia, ludzi i gwiazdy dzielą setki lat świetlnych. Na szczęście ten dystans nie obowiązuje we wszechświecie dźwięków, w którym muzyczne gwiazdy są dostępne na wyciągniecie…smyczka. Przekonamy się o tym 23. czerwca, gdy w ramach Dni Elbląga odbędzie się koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. EOK wystąpi w towarzystwie artystów z najwyższej kulturalnej półki - Marcina Wyrostka & CORAZON – i zaprezentuje muzykę z czterech stron świata.

Nie ma złych dźwięków, są tylko jeszcze nieodkryte – tym założeniem kieruje się Marcin Wyrostek i jego artyści. Ich muzyka to bowiem mozaika kultur: latynoamerykańskiej, bałkańskiej i żydowskiej, dzięki czemu doczekali się miana „zespołu wielokulturowego przez duże „w”. Nie zapomnieli przy tym o muzycznych korzeniach – dowodem płyta POLACC, w ramach której rozmaite wątki POL-skości powiązano wspólnym, ACC-ordeonowym mianownikiem.

Tak wielobarwny i energetyczny repertuar musi dać piorunujący efekt i przy scenie na Starym Rynku będziemy świadkami dziesiątek muzycznych „wyładowań”. Popłyną one z bogatego i różnorodnego instrumentarium, obejmującego instrumenty smyczkowe, perkusyjne, gitary, akordeon i fortepian. Nad ich dialogiem będzie czuwał szef artystyczny EOK, „dyrygent z dwustuprocentową energią” – maestro Marek Moś.

Koncert w ramach Dni Elbląga 2019
23.06.2019, niedziela,19:00
Scena przy Ratuszu Staromiejskim - Stary Rynek w Elblągu
Wykonawcy:
Marek Moś – dyrygent
Marcin Wyrostek  & CORAZON:
Marcin Wyrostek – akordeon
Marcin Jajkiewicz – wokal
Agnieszka Haase-Rendchen – fortepian
Daniel Popiałkiewicz – gitara
Mateusz Adamczyk – skrzypce
Piotr Zaufal – bas
Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne
Elbląska Orkiestra Kameralna
W programie m.in.
Utwory z repertuaru Marcina Wyrostka & CORAZON - projekt ten narodził się w wyniku fascynacji muzyką argentyńską i latynoamerykańską, która zainspirowała zespół do tworzenia tang we własnych jazzowych, klasycznych, i musicalowych aranżacjach. Aktualny repertuar jest mieszanką muzyki latynoamerykańskiej, bałkańskiej, i musicalowej. Uzupełniają go utwory z najnowszej płyty „POLACC”, stanowiącej efekt pragnienia powrotu do własnych korzeni muzycznych. 

EOK