Piątek, 30 września 2022. imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery

I LO zrealizowało projekt „Kap-ciuszek”

2019-06-25 12:00:19 (ost. akt: 2019-06-25 12:13:03)

Autor zdjęcia: UM w Elblągu

„Kap-ciuszek” to autorski projekt stworzony i zrealizowany w elbląskim 1 LO. Nazwa projektu nawiązuje do podstawowego celu podjętych działań, czyli do pozyskania - na rzecz wychowanków świetlicy popołudniowej (funkcjonującej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Elblągu) - nowej odzieży i obuwia szkolnego.

„Kap-ciuszek” to autorski projekt stworzony i zrealizowany w elbląskim 1 LO. Nazwa projektu nawiązuje do podstawowego celu podjętych działań, czyli do pozyskania - na rzecz wychowanków świetlicy popołudniowej (funkcjonującej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Elblągu) - nowej odzieży i obuwia szkolnego. Bardzo ważnymi rezultatami „Kap-ciuszka” miało być również: kształtowanie aktywnych obywateli zainteresowanych swoim środowiskiem lokalnym oraz aktywnie działających na rzecz pozytywnych zmian; kształtowanie postaw, typu: kreatywność, przedsiębiorczość, wytrwałość w podejściu do sytuacji problemowej.

Zaproszenie do projektu wysłano do kilkunastu dużych polskich firm. Pozytywnie odpowiedziały trzy: Waldi (obuwie), Komex S.A. oraz przedsiębiorstwo produkujące jedną z topowych marek odzieży dziecięcej.

Dzieci otrzymały wszystkie te piękne i nowe rzeczy w czasie podsumowania rocznej pracy świetlicy (14.06.2019 r.). Ich radość i niedowierzanie były – dla realizujących projekt – najlepszym potwierdzeniem sensu podjętych trudów i wysiłków.

Każda firma, która przyłączyła się do „Kap-ciuszka” otrzymała od szkoły pamiątkowy dyplom jako symboliczne podziękowanie za to, że wsparły kadrę pedagogiczną w wysiłku uczenia młodych ludzi przedsiębiorczości i kreatywności, a także wrażliwości i empatii.

Mat. prasowy Małgorzata Krasowska