Czwartek, 18 sierpnia 2022. imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Tym razem okradają „na sąsiada” – policja apeluje

2019-06-26 13:52:23 (ost. akt: 2019-06-26 13:52:38)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Do drzwi jednej z mieszkanek Elbląga zapukały dwie nieznane kobiety. Poprosiły o kartkę i długopis, by zostawić wiadomość sąsiadce. Dziwnym trafem z mieszkania zniknęły oszczędności.

Pewna kobieta zgłosiła elbląskim stróżom prawa, iż skradziono jej z mieszkania znaczną sumę pieniędzy. Wcześniej miała w mieszkaniu wizytę dwóch nieznanych kobiet, które wykorzystały podstęp, by dostać się do wnętrza mieszkania. Policja ostrzega przed takimi sytuacjami.

— Do drzwi mieszkania elblążanki zapukały dwie kobiety — relacjonuje kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. — Z rozmowy, którą zaczęły, wynikało, że nie zastały jednej z sąsiadek i chciały pozostawić jej wiadomość. Nie miały jednak kartki ani długopisu. O te rzeczy poprosiły starszą panią. Ta wpuściła je do mieszkania i zaczęła szukać przyborów. Gdy po chwili kobiety wyszły, ta stwierdziła że z mieszkania zginęły jej pieniądze.

Dlatego policjanci przestrzegają przed wpuszczaniem do mieszkania nieznanych, obcych osób. Często te właśnie osoby wykorzystują podstęp lub naszą chęć pomocy, tylko po to by dostać się do wnętrza mieszkania.

— Później jedna osoba odwraca uwagę a druga szuka wartościowych przedmiotów lub pieniędzy— wyjaśnia policjant. — Bądźmy czujni. Jeżeli wiemy o takim działaniu sprawców jest szansa, że nie staniemy się ich ofiarą.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Srednio rozgarniety #2753152 | 84.62.*.* 26 cze 2019 15:31

    Ja bym sie wstydzil do takiej glupoty przyznawac.

    odpowiedz na ten komentarz