Czwartek, 6 maja 2021. Imieniny Beniny, Filipa, Judyty

Mieszkańcy odcięci od komunikacji. By dotrzeć na busa, pokonują kilometry

2019-06-30 11:59:58 (ost. akt: 2019-06-30 12:00:21)

Autor zdjęcia: źródło: Google Maps

Dorośli idą nawet 5 kilometrów, by dojechać do pracy. Młodzież wynajmuje w Elblągu kwatery, by móc się kształcić. W drugiej dekadzie XXI wieku są w naszym regionie jeszcze takie miejsca, które są odcięte od świata…

„My mieszkańcy wsi pagórki zwracamy się z prośbą o przywrócenie połączeń autobusowych relacji Pagórki-Elbląg oraz Elbląg-Pagórki w dniach od poniedziałku do piątku. Prosimy o jeden kurs w godzinach porannych to jest około 6:00 do Elbląga i drugi w godzinach popołudniowych około 16:00 do Pagórek” – pismo o takiej treści trafiło pod koniec maja do tolkmickiego urzędu gminy.

Jak wyjaśniają w nim mieszkańcy Pagórek, nie chodzi tylko o dzieci szkolne, które muszą wynajmować kwatery prywatne w Elblągu, żeby kontynuować naukę, ale także osoby pracujące i starsze, które nie posiadają własnych samochodów. Ludzie muszą chodzić pieszo 3 kilometry do Łęcza lub Ogrodnik, chodzą także do Milejewa 5 kilometrów, żeby dostać się do pracy, szkoły lub lekarza. Również mieszkańcom wsi Łęcze brakuje połączenia autobusowego z Elblągiem w tych godzinach.

— Będziemy niezmiernie wdzięczni za poważne podejście do naszego problemu tych żyjące w 21 wieku niedopuszczalne jest, żeby nie było żadnej Komunikacji tak potrzebnej mieszkańcom — zaapelowali.

Magdalena Beata Dalman burmistrz tolkmicka poinformowała jednak, że gmina nie jest w stanie samodzielnie ponosić kosztów przywrócenia linii w takim kształcie jak to było do roku 2018. Ale to nie znaczy, że mieszkańcy zostaną pozostawieni sami sobie.

— W sprawie przywrócenia komunikacji autobusowej do miejscowości Pagórki ponownie przeprowadzona została rozmowa z przewoźnikiem, który rozważa możliwość zmiany przebiegu linii tak, aby mogła ona w newralgicznych godzinach zaspokoić potrzeby komunikacyjne mieszkańców Pagórek — zapewniła gospodyni gminy. — Związane to będzie ze zmniejszeniem możliwości dojazdu dla innej grupy mieszkańców gminy — dodała.

Zmiany planowane są od nowego roku szkolnego. Natomiast w lipcu planowane jest kolejne spotkanie z przewoźnikami. Wtedy mają zostać przedstawione burmistrzowi konkretne propozycje.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Przykro nam ... #2755629 | 78.88.*.* 1 lip 2019 13:38

  Znając życie to gmina nie dopłaci bo nie ma , a przewoźnikowi nie będzie się opłacało tam jeździć ...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Sołtys Pagórek #2755217 | 37.47.*.* 30 cze 2019 13:25

   Dziękuję ślicznie za udostępnienie Naszego problemu na forum publicznym mam nadzieję że mieszkańcy doczekają się autobusu ,który umożliwi im godne funkcjonowanie .....mamy ogromną nadzieję ,że sprawa nie zostanie zamieciona pod dywan i poważnie podejdą urzędnicy do tego problemu ....pozdrawiam sołtys Pagórek

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz