Wtorek, 27 września 2022. imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Nie żyje dziennikarz pochodzący z Elbląga

2019-06-30 19:37:30 (ost. akt: 2019-06-30 19:54:56)

Autor zdjęcia: FB/Radio Gdańsk

Smutna informacja z Gdańska. Nie żyje dziennikarz Radia Gdańsk, pochodzący z Elbląga Paweł Luciński. Sprawą jego śmierci bada policja, która nie wyklucza morderstwa.

„Nasz redakcyjny kolega został znaleziony w swoim mieszkaniu na gdańskiej Żabiance. Mimo 23-minutowej reanimacji, nie udało się go uratować. Policja potwierdza, że w związku ze sprawą zatrzymana została kobieta” – podało Radio Gdańsk..

Paweł Luciński z Radiem Gdańsk był związany od 1997 roku. Znany był przede wszystkim z audycji Muzyczna Strefa Radia Gdańsk, w której prezentował wybrane przez siebie utwory. Był skarbnicą wiedzy muzycznej. Na przestrzeni lat relacjonował najważniejsze wydarzenia muzyczne oraz przeprowadzał wywiady z wybitnymi artystami. Był wielkim fanem U2 i The Beatles. Miał 49 lat.

- Nie możemy pogodzić się ze śmiercią Pawła. Radio i muzyka to były jego pasje - wspomina na łamach portalu radiogdansk.pl dziennikarz Włodzimierz Machnikowski. - Paweł był człowiekiem nadwrażliwym, on oddychał radiem. Kochał muzykę, miał o niej olbrzymią wiedzę. Potrafił o tym niesamowicie opowiadać. Tworzył zresztą autorskie audycje, które przechodzą do historii tego radia. Był także życiowym pechowcem. Gdy zamówił rower przez internet, to był on dokładnie nie taki, jaki Paweł chciał mieć. Nawet kolory się nie zgadzały. Odszedł jako niespełniony człowiek. Marzył jeszcze, aby najpierw wrócić do zdrowia, a potem wrócić do radia. Niestety te marzenia pozostaną niespełnione - mówi.