Concordia rozpoczęła przygotowania do gry w III lidze

2019-07-03 12:40:54(ost. akt: 2019-07-03 12:41:09)
Concordia Elbląg pokonała Tęczę Biskupiec 4:0 i ma na koncie już 100 zdobytych goli w sezonie 2018/19

Concordia Elbląg pokonała Tęczę Biskupiec 4:0 i ma na koncie już 100 zdobytych goli w sezonie 2018/19

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Pierwsze zajęcia po dwutygodniowej przerwie urlopowej, beniaminek III ligi Concordia Elbląg w związku z renowacją własnego boiska, odbył na obiekcie Syreny w Młynarach. Uczestniczyło 23 zawodników.
W zajęciach pod okiem trenera Łukasza Nadolnego wzięło udział 23 zawodników, w tym 16 piłkarzy z poprzedniego sezonu. Zabrakło jedynie Pawła Pelca oraz Dawida Załuckiego (przebywają na urlopach). W gronie trenujących znaleźli się także wychowankowie klubu, którzy wrócili z wypożyczeń, a mianowicie: Jakub Komuniewski (Polonia Pasłęk), a także Jakub Kruk i Damian Kozak (Polonia Markusy).

Concordia ma już za sobą trzy dni przygotowań do nowego sezonu.Trenerowi Nadolnemu pomagają także szkoleniowcy: drugi trener Bartłomiej Florek oraz trener od bramkarzy Jarosław Talik. Jeśli chodzi o nowe twarze, to w elbląskim klubie na testach przebywają, 19-latkowie wychowanek Concordii Konrad Wira (Górnik Zabrze), Hubert Rzepkowski (Drwęca Nowe Miasto Lubawskie) oraz 18-latek Rafał Giruć (Akademia Sportowa "Pomorze" Gdańsk) a także 25-letni Michał Jankowski (GKS Wikielec). — Na testowanie nowych zawodników, co do ich przydatności, daję sobie czas do połowy lipca. W połowie tego miesiąca chciałbym mieć zamkniętą kadrę. Jeszcze pod koniec tego tygodnia przyjedzie pięciu kolejnych piłkarzy, którzy mogliby stanowić wzmocnienie drużyny — mówi trener Łukasz Nadolny. Ten tydzień, będzie tygodniem wprowadzającym do dalszej wytężonej pracy. Zajęcia odbywać się będą głównie pod względem motorycznym. Od 8 lipca do 13 lipca zaplanowane jest zgrupowanie dochodzeniowe, które chcemy zakończyć podwójnymi sparingami — dodaje. 13 lipca kadra podzielona zostanie na dwie drużyny.

Pierwszy zespół o godz. 11 zagra mecz na wyjeździe z beniaminkiem III ligi grupy Ii Gromem Nowy Staw, a druga drużyna o godz. 15 także na wyjeździe powalczy z Kaczkanem Huraganem Morąg. Zaplanowane spotkanie z II-ligowym Gryfem Wejherowo na środę 10 lipca, odbędzie się jednak w najbliższą sobotę na boisku w Wejherowie.
JK.