środa, 30 listopada 2022. imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka

Trafiali do dołka aby pomagać dzieciom

2019-07-06 07:54:50 (ost. akt: 2019-07-06 07:57:46)

Autor zdjęcia: mat. pras.

Ponad dwustu golfistów – młodych i starszych – rywalizowało, by pomóc Lence, Madzi i Emila. Już po raz szósty na polu golfowym Sand Valley w Pasłęku odbył się charytatywny turniej Kram Golf Cup.

Jak przypominają organizatorzy turnieju, od pierwszej jego edycji przyświecał szczytny cel – zbiórka środków na leczenie i rehabilitację chorych dzieci, podopiecznych Stowarzyszenia Pasłęk Pomagamy.

— Tak było i tym razem, pieniądze zbierane były na pomoc dla Lenki, która rocznie potrzebuje około 15 tys. zł na prywatną rehabilitację, Madzi, która żeby móc chodzić o własnych siłach również potrzebuje około 15 tys. zł i Emila, który cierpi na martwicę kości udowej i po operacji potrzebuje intensywnej rehabilitacji — poinformowała Agnieszka Piśmiok, specjalista ds. marketingu. — Dzięki szczodrości uczestników eventu, udało się uzbierać kwotę 22 700 zł. Prezes firmy Kram, organizatora turnieju, Zbigniew Przybysz wraz z małżonką Jolantą obiecali tą kwotę podwoić. Rodzice dzieci nie kryli wzruszenia i osobiście podziękowali darczyńcom.

Jak dodała Piśmiok, dobroczynną akcję poprzedziła golfowa rywalizacja. Pogoda dopisała, a gra szła bardzo sprawnie. W kategorii Stroke Play Brutto Pań triumfowała Małgorzata Smołko, wśród mężczyzn zwyciężył Marek Orłowski. Najlepszy wynik Stroke Play Netto (kobiet i mężczyzn łącznie) uzyskał Jakub Ścisk. W kategorii Stableford netto HCP 0-36 wygrała Anna Lyubinskaya. W dwóch dodatkowych konkursach triumfowali kolejno: Longes Drive Ladies – Ola Jankowska, Longes Drive Man: Adrian Grinonnean, Closest to the pin Ladys – Ewelina Powszuk, Closest to the pin Man – Jakub Ścisk.


Golfowy wieczór uprzyjemnił koncert na żywo zespołu Rafał Dubicki Quartet w składzie: trąbka - Rafał Dubicki, gitara - Michał Sołtan, kontrabas - Mateusz Woźniak, perkusja - Adam Lewandowski. Z plenerowej sceny zabrzmiały autorskie utwory z płyty Story About Emotions.

opr. raz/mat.pras.