Czwartek, 30 marca 2023. imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda

Jedni pili, inni się ukrywali, a policja interweniowała

2019-07-08 12:41:51 (ost. akt: 2019-07-08 13:00:24)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Sporo pracy mieli w miniony weekend elbląscy stróże prawa. Podjęli blisko 150 interwencji, m.in. w stosunku do osób nietrzeźwych, w tym i niestety kierowców. Udało się tez zatrzymać osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości.

Policjanci z Elbląga i okolic weekend 6-7 lipca interweniowali 149 razy. Do pogotowia socjalnego przewieziono 22 nietrzeźwe osoby i zatrzymano 2 osoby poszukiwane. Funkcjonariusze z ruchu drogowego zatrzymali z kolei 3 nietrzeźwych kierujących.

— Pierwszy to 65-latek kierujący peugeotem boxerem. Mężczyzna został zatrzymany przy ul. Mazurskiej. Uprawnień do kierowania autem nie posiadał a wynik badania alkotestem wskazał 1,4 promila alkoholu w organizmie — poinformował kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Natomiast w miejscowości Żurawiec patrol zatrzymał 36-latka, który kierował osobowym audi. Policjanci wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie alkotestem wykazało 0,9 promila. Mężczyzna dalej już nie pojechał.

Do trzeciej interwencji dotyczącej kierowcy na „podwójnym gazie” doszło na ulicy Browarnej.

— Policjanci którzy przyjechali do obsługi kolizji drogowej stwierdzili, że kierujący oplem astrą 28-latek jest kompletnie pijany. Mężczyzna miał w organizmie 2 promile alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy a opla odholowano na strzeżony parking – przekazał kom. Nowacki.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia.