Poniedziałek, 27 czerwca 2022. imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Diabeł zawita do Bażantarni… o ile dopisze pogoda…

2019-07-11 09:07:00 (ost. akt: 2019-07-11 09:06:55)

Autor zdjęcia: UM Elbląg

W piątek 12 lipca elbląska Bażantarnia zmieni się w scenę wysokich lotów. Zawita tam bowiem „Théâtre D’épicure”. To francuski teatr uliczny, który wystawi sztukę „Mój Boże, co za Diabeł”. Na spektakl zaprasza Elbląskie Towarzystwo Kulturalne.

Autorką sztuki jest Grażyna Erhard. Jest to opowieść w formie groteskowo-onirycznej jak to doktor Faust sprzedał duszę diabłu, żeby odzyskać młodość, z jej werwą i siłą witalną.

Słowami autorki: „W naszej niefrasobliwej komedii, głównym bohaterem jest Fausto Goetz, prawie już stuletni pisarz, świeżo upieczony członek Akademii Francuskiej. Wyczerpany po uroczystej ceremonii przyjęcia w poczet czterdziestu „ Nieśmiertelnych” zapada przy swoim biurku w sen. Pojawia mu się wtedy Mefistofeles, który proponuje podpisać z nim pakt: powrót do młodych lat w zamian za duszę, po którą przyjdzie za sto lat. Otóż okazuje się, że Diabeł nie jest taki straszny jak to się wydaje. W podziemnym królestwie władzę tak naprawdę sprawuje jego jędzowata małżonka.”

W muszli koncertowej wystąpią Grażyna Erhard, Michel Erhard, Martine Duboc, Daniel Duboc oraz Sebastian Erhard.

„Théâtre d’épicure” jest grupą rodzinną, która powstała w 2007 roku we francuskiej gminie Canteleu. W swoim repertuarze prezentują m.in. „Seks, kłamstwa i ideały”, „Nie igra się ze śmiercią”, „Nie ma powrotu do przyszłości”, „Dość tych żartów”. Autorką większości z nich jest Grażyna Erhard, artystka posiadająca polskie korzenie.

Spektakl „Mój Boże, co za Diabeł” rozpocznie się o godz. 17:00 w muszli koncertowej w Bażantarni. Wstęp wolny.

Jak informują organizatorzy, przedstawienie zostanie wystawione niezależnie od pogody.

PS