Wschodnia medytacja zagości do elbląskiego parku

2019-07-12 11:40:15(ost. akt: 2019-07-12 11:41:06)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: pixabay.com

W sobotę, 13 lipca w Parku Modrzewie rozpocznie się kolejny cykl spotkań w ramach wakacyjnych sjest. W tym roku hasłem przewodnim projektu jest „Aktywne Modrzewie”. Na uczestników oprócz strefy chillout czekać będzie szereg zajęć rekreacyjnych w tym cotygodniowa joga.
Od 2016 roku w Parku Modrzewie organizowany jest wakacyjny Festiwal Odpoczynku. Główną intencją projektu jest promocja terenów zielonych i zachęcenie mieszkańców do masowego z nich korzystania.


W tym roku z uwagi na rosnące zainteresowanie mieszkańców organizatorzy zapraszają w każdą sobotę lipca i sierpnia na darmowe sesje jogi. W zajęciach mogą uczestniczyć wszyscy, niezależnie od wieku i przygotowania – mile widziane są rodziny z dziećmi.


Przez wszystkie wakacyjne weekendy otwarta będzie w parku specjalna strefa chillout. Odwiedzający park będą mogli zrelaksować się na specjalnie przygotowanych leżakach, hamakach i kocach a także zagrać w gry parkowe m.in. boule czy Molkky.


Dodatkowo w ramach projektu zorganizowane zostaną cztery wydarzenia (pierwsze 20 lipca) dla młodszych uczestników na których czekać będą strefy aktywności tj. kącik dla maluchów, strefa konstrukcyjno - klockowa i strefa gier XXL oraz strefa rysunkowa.


W ramach popularyzacji terenów zielonych odbędą się również Rodzinne Marsze na Orientację w Parku Modrzewie. W zawodach wziąć udział może każdy, nie obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Pierwsze zawody odbędą się w niedzielę 28 lipca.


Projekt „Aktywne Modrzewie” organizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019, który wygrał w głosowaniu mieszkańców okręgu nr 1.


Zapraszamy wszystkich serdecznie do Parku Modrzewie w sobotę 13 lipca od godz. 16:00 do 20:00.


Więcej informacji o projekcie na stronie: www.facebook.com/sjestamodrzewie

raz/mat.pras.