środa, 6 lipca 2022. imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji

“Green Book” w “Kinie Pod Chmurką”

2019-07-26 13:40:28 (ost. akt: 2019-07-27 09:56:25)
"Green Book"

"Green Book"

Autor zdjęcia: filmweb.pl

Wielu z nas kino kojarzy się z z dużym ekranem, wysokiej jakości nagłośnieniem, wygodnymi miejscami do siedzenia. A to wszytko zamknięte w dużym pomieszczeniu. Jednakże owy seans nie odbędzie się w sali kinowej, ale na świeżym powietrzu, pod przysłowiową chmurką.

„Kino pod chmurką” ponownie zaprasza na seans już 27 lipca 2019 roku o godzinie 21:30. Tym razem wyświetlony zostanie film pt. „Green Book”, którego premiera w Polsce miała miejsce w lutym bieżącego roku.

„Green Book” to film drogi. Drobny cwaniaczek z Bronksu (w tej roli Viggo Mortensen) zostaje szoferem ekstrawaganckiego muzyka z wyższych sfer i razem wyruszają na wielotygodniowe tournée. W rolę muzyka wciela się Mahershala Ali, za tę kreację nagrodzony Oscarem i Złotym Globem. Miłośnicy seriali z pewnością zapamiętali go wcześniej z roli lobbysty Remy’ego Dantona w „House of Cards”.

-„Geen Book” jest filmem pełnym humoru i wdzięku. Jak w każdej produkcji tego gatunku, podróż bohaterów nabiera symbolicznego znaczenia. Ich nastawienie i wartości, którymi kierowali się w życiu, zmieniają się (na lepsze). Tu stawiamy kropkę. Więcej zdradzać nie będziemy. Najlepszą rekomendacją są liczne nagrody zdobyte przez tę produkcję - w tym 3 Oscary, 3 Złote Globy, BAFTA.- informuje Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu

Wspólne oglądanie odbędzie się na dziedzińcu elbląskiego Muzeum.

opr. MR