Niedziela, 23 stycznia 2022. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

„Skąpiec” w plenerze

2019-07-29 12:00:29 (ost. akt: 2019-07-30 11:54:59)

Burmistrz Pasłęka i Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury serdecznie zapraszają na wyjątkowe wydarzenie, 3 sierpnia (sobota) o godz. 19:00 odbędzie się spektakl plenerowy pt. "Skąpiec" w wykonaniu aktorów z Teatru im. A. Sewruka z Elbląga.

Harpagon, tytułowy skąpiec, ma dwoje dzieci, Kleanta i Elizę. Kleant zakochany jest w Mariannie, tak samo jak jego ojciec, a Eliza w Walerym. Muszą jednak ukrywać swą miłość ze względu na Harpagona. Marianna mieszka ze swoją chorą matką niedaleko Harpagona. Dziewczyna jest ładna, dobra, uczciwa ale niezbyt bogata, więc Kleant nie może liczyć na przychylność ojca. Walery nie zna swoich rodziców, nie posiada majątku, więc chce się wkraść w łaski Harpagona. Kleant zwierza się siostrze ze swoich uczuć. Nie domyśla się, że Eliza też jest zakochana. U Harpagona przejawia się niespotykanie duża miłość do pieniądza.

Spektakl odbędzie się na scenie plenerowej przy pasłęckim Zamku. W razie, gdyby pogoda nie dopisała, przedstawienie zostanie wykonane w sali widowiskowo-kinowej Pasłęckiego Ośrodka Kultury. Wstęp wolny!

Obsada aktorska spektaklu "Skąpiec":

Harpagan: Krzysztof Bartoszewicz
Kleant: Piotr Szejn
Eliza: Monika Łyżwa
Walery: Marcin Tomasik
Marianna: Aleksandra Wojtysiak
Anzelm: Lesław Ostaszkiewicz
Frozyna: Teresa Suchodolska
Simon: Jerzy Przewłocki
Jakub: Artur Hauke
Strzałka: Piotr Boratyński
Komisarz Policji: Jacek Gudejko


opr. MR

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB