Wtorek, 9 sierpnia 2022. imieniny: Klary, Romana, Rozyny

„GraduatON” - projekt skierowany do osób niepełnosprawnych

2019-07-30 12:05:03 (ost. akt: 2019-07-30 12:21:06)

Autor zdjęcia: Międzynarodowa Fundacja Reaxum

Międzynarodowa Fundacja „Reaxum” z siedzibą w Warszawie realizuje, współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, projekt pn. „GraduatON”, skierowany do osób z niepełnosprawnością.

Celem głównym Projektu jest zwiększenie zatrudnienia wśród osób z niepełnosprawnością posiadających wykształcenie wyższe i/lub będących na ostatnim roku studiów, poprzez zaplanowanie i wdrożenie indywidualnej ścieżki kariery oraz wprowadzenie ich na rynek pracy.

-Uczestnikami mogą zostać absolwenci szkół wyższych lub/i posiadający wykształcenie wyższe wraz z aktualnym orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, pozostający bez zatrudnienia. Projekt realizowany będzie w okresie od 01 października 2019 roku do 30 września 2020 roku.- informuje Beata Szot, Inspektor
Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu

- Staramy się zacierać różnice i dysproporcje w dostępie do wiedzy, nauki i pracy dla osób wykluczonych, niepełnosprawnych, pozbawionych równych szans życiowych.
Naszą misją jest kształtowanie odpowiednich postaw społecznych, wśród szeroko rozumianego biznesu, dlatego współpracujemy z niesamowitymi jednostkami, firmami, organizacjami, dzięki którym nasze działania są efektywne i przynoszą realne efekty. Ciągle uczymy się i udoskonalamy warsztat, aby w pełni wykorzystać nasz potencjał w pomocy innym. - pisze Reaxum Team na internetowej stronie fundacji.

opr. MR