środa, 1 lutego 2023. imieniny: Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego

Piesi i rowerzyści „pod lupą” policjantów

2019-07-31 09:37:24 (ost. akt: 2019-08-01 09:54:04)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Dziś - 31 lipca - piesi i rowerzyści będą pod lupą policji. Trwają krajowe działania NURD.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu prowadzą dzisiaj krajowe działania pod nazwą: „Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego". Mundurowi będą zwracali szczególną uwagę na pieszych, którzy nie korzystają z elementów odblaskowych i nie stosują się do przepisów ruchu drogowego przy pokonywaniu ulic. Pod policyjną lupą znajdą się także rowerzyści, którzy jeżdżą chodnikami, stwarzając zagrożenie dla pieszych.

Prawidłowe zachowania pieszych, to nie tylko korzystanie z elementów odblaskowych w czasie od zmierzchu do świtu i poza obszarem zabudowanym. Trzeba również zwrócić uwagę na prawidłowe zachowanie przy przechodzeniu przez jezdnię. W tym przypadku pieszy ma obowiązek zachować szczególną ostrożności, zwiększyć swoją uwagę na tyle, by móc szybko zareagować na ewentualne niebezpieczeństwo. Wchodząc na przejście dla pieszych warto zdjąć kaptur z głowy, zakończyć rozmowę telefoniczną, czy wyjąć słuchawki z uszu.

To tylko niektóre przykłady niebezpiecznych zachowań pieszych, jakie policjanci obserwują na ulicach. Podczas działań NURD funkcjonariusze ujawniają wiele wykroczeń, które piesi sami stwarzają. Wśród nich jest przechodzenie w miejscu niedozwolonym, przechodzenie na czerwonym świetle, czy wbieganie pod nadjeżdżający samochód.

Dotyczy to także rowerzystów, którzy w wielu przypadkach stwarzają zagrożenie dla samych pieszych. Oni też będą kontrolowani.

Źródło: Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. no to od jutra #2770099 | 37.8.*.* 31 lip 2019 10:35

    piesi i rowerzyści mogą robić co chcą ;)

    odpowiedz na ten komentarz