Celuloid - po muzycznej stronie ekranu

2019-07-31 10:14:59(ost. akt: 2019-07-31 10:31:58)

Autor zdjęcia: Elbląska Orkiestra Kameralna

Tegoroczne wakacje EOK wieńczy wyjątkowym koncertem muzyki filmowej „Celuloid”. W sierpniowy wieczór przypomnimy sobie kompozycje nieodłącznie związane ze złotą erą polskiego kina, które do dziś budzą sympatię widzów i uznanie krytyków.
Gitarowo-smyczkowe brzmienia przeniosą melomanów do świata takich dzieł kinematografii, jak Lalka, Wojna domowa, Człowiek z żelaza czy Prawo i pięść. W tę podróż wyruszymy w towarzystwie Orkiestry, Krzysztofa Herdzina i duetu gitarzystów, którzy energią i kreatywnością mogliby obdzielić dziesiątki zespołów.
Mowa o Marku Napiórkowskim – autorze ponad 150 płyt, jedenastokrotnie nominowanym do Fryderyków – i Arturze Lesickim, który w swoim dorobku ma współpracę m.in. z Krzysztofem Kiljańskim, Ewą Bem, Urszulą Dudziak i Krystyną Prońko.

Filmowe melodie zostały przez nich zarejestrowane na płycie „Celuloid”, która została nominowana do nagrody Fryderyk w kategorii „jazzowy album roku” (2015) – stąd nazwa koncertu. Repertuar nawiązuje do czasów, gdy polskie filmy nagrywano głównie na taśmie czarno-białej. Zapewniamy jednak, że sala koncertowa zaiskrzy się kolorami…

Koncert odbędzie się 25.08.2019, o godzinie 19:00 w Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu.

Wykonawcy:
Krzysztof Herdzin - dyrygent
Marek Napiórkowski - gitara
Artur Lesicki - gitara
Elbląska Orkiestra Kameralna

W programie m.in. kompozycje polskich mistrzów muzyki filmowej z takich produkcji jak „Lalka”, „Pożegnanie z Marią”, „Prawo i pięść”, „Człowiek z żelaza”, „Wojna domowa” oraz autorskie utwory solistów.

Rezerwacje:
Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,
tel. 55 237 47 49, www.eok.elblag.eu
Bilety: 60 zł (normalny), 50 zł (ulgowy)