Czwartek, 18 sierpnia 2022. imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Park trudno dostępny dla wózków dziecięcych i inwalidzkich

2019-07-31 12:04:01 (ost. akt: 2019-08-01 10:54:01)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: źródło: pixabay.com

Zieleń miejska to miejsce, gdzie odpocząć na świeżym powietrzu powinien mieć możliwość każdy. Niestety w Elblągu są takie tereny rekreacyjne, gdzie ciężko się dostać osobom niepełnosprawnym lub rodzicom z dziećmi w wózkach.

W imieniu mieszkańców ulicy Pułkownika Dąbka koło Uroczej elbląski radny Rafał Traks zwrócił się do władz miasta z prośbą o remont podjazdu dla wózków w Parku Kajki od ulicy Pionierskiej.

— Często mieszkanki Elbląga chodzą z dziećmi do Parku Kajki, gdzie podjazd dla wózków jest w bardzo złym stanie — zauważył przedstawiciel elblążan. — Nie da się nimi wjechać ani zjechać, zdarza się bardzo często, że osoby niepełnosprawne poruszającej się na wózku inwalidzkim muszą prosić przechodniów o pomoc w celu wniesienia lub zniesienia wózka, ponieważ sami nie są w stanie. Obecny podjazd stanowi bardzo duże utrudnienie dla rodzin z wózkami oraz osób niepełnosprawnych

W odpowiedzi Janusz Nowak, zastępca prezydenta Elbląga poinformował, że w ramach inwestycji z Budżetu Obywatelskiego 2019 „Remont nawierzchni zachodniej alejki w Parku Kajki w Elblągu” przy wejściu do parku od strony ulicy Pionierskiej zostanie wykonany podjazd dla wózków inwalidzkich.