Piątek, 22 października 2021. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Chcesz wymienić piec? Postaraj się o dotację. Złóż wniosek!

2019-08-01 10:22:05 (ost. akt: 2019-08-01 10:50:55)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Prezydent Elbląga informuje, że od stycznia br. ponownie ruszył nabór wniosków na dotacje inwestycji służącym ochronie powietrza, wód i powierzchni ziemi, usunięciu szkodliwego azbestu, które realizowane są w 2019 roku.

Wnioski można pobrać: osobiście w Urzędzie Miasta w Elblągu przy ul. Łączności 1 w:
• Biurze Obsługi Interesanta - Budynek główny "A" (pok. nr 101)
• Referacie Ochrony Środowiska – Budynek "B" (pok. 242, 246)
lub za pośrednictwem stron internetowych.

Wnioski przyjmowane i rozpatrywane będą wg kolejności ich wpływu do Urzędu, do czasu wyczerpania rocznego limitu środków zabezpieczonych w budżecie Gminy na ten cel, nie później jednak niż do dnia 31 października 2019 roku .

Ponadto, można już ponownie składać elektronicznie wnioski do wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej w ramach rządowego Programu „Czyste Powietrze”.

Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami lub współwłaścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy.

Korzystając z programu Czyste Powietrze możesz zyskać zwrot części poniesionych kosztów. Dofinansowania przewidziane są m.in. na: wymianę starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe) oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła spełniających wymagania programu, docieplenie przegród budynku, wymianę okien i drzwi, montaż lub modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, instalację odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i ciepłej wody użytkowej, montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Nabory wniosków będą prowadzone przez wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej właściwe dla adresu budynku, który będzie poddany termomodernizacji.

Dla mieszkańców Elbląga właściwym jest:
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Olsztynie
ul. Św. Barbary 9
10-026 Olsztyn
tel. 89 522 02 00 lub 89 522 02 01

Info: Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu / opr. MR

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB