Piątek, 19 sierpnia 2022. imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji

Szybka reakcja policjantów pomogła uratować ludzkie życie

2019-08-06 12:06:35 (ost. akt: 2019-08-07 13:45:58)

Autor zdjęcia: KPP Nowy Dwór Gdański

O mało nie doszło do dramatu w okolicach Stegny. Miejscowi stróże prawa zostali wezwani pomoc nieprzytomnemu mężczyźnie na drodze. Na szczęście zdążyli z porę.

Do tego zdarzenia doszło w niedzielę 28 lipca. Dyżurny w komendzie policji otrzymał zgłoszenie, że na trasie Stegna – Nowy Dwór Gdański w pojeździe znajduje się nieprzytomny mężczyzna. O pomoc prosiła jego córka.

— Natychmiast we wskazane miejsce pojechał patrol ruchu drogowego — relacjonuje mł. asp. Joanna Słowik, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim. — W okolicy Tujska policjanci zauważyli kobietę, która wybiegła na jezdnię. Natychmiast zatrzymali się. Z rozmowy z kobietą dowiedzieli się, że jej ojciec w trakcie jazdy stracił przytomność.

Policjanci od razu przystąpili do działania. Sprawdzili czynności życiowe mężczyzny i ocenili jego stan zdrowia. Mężczyzna prawidłowo oddychał ale był nieprzytomny.

— Z uwagi na kilkukilometrowy korek w kierunku Nowego Dworu Gdańskiego funkcjonariusze od razu podjęli decyzję, aby mężczyznę przewieźć radiowozem do szpitala — dodała policjantka. — Używając sygnałów błyskowych i dźwiękowych błyskawicznie mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Na miejscu dyżurujący lekarz oświadczył, że mężczyzna miał zapalenie woreczka żółciowego i każda minuta miała ogromne znaczenie dla jego życia.