środa, 28 lipca 2021. Imieniny Ady, Wiwiany, Sylwiusza

Z nową kuchnią w kierunku zdrowszego jedzenia

2019-08-06 12:22:26 (ost. akt: 2019-08-06 12:45:38)

Autor zdjęcia: UM Elbląg

Nowoczesna kuchnia i stołówka w Sportowej Szkole Podstawowej nr 3 już działa! Od dziś korzystają z niej uczestnicy półkolonii, a od września służyć będzie naszym najmłodszym sportowcom. Inwestycja kosztowała prawie 1,5 mln złotych i sfinansowana została ze środków budżetu miasta.

-Podziękowania dla dyrekcji szkoły, wykonawcy - firmy Przemysłówka 03 Pana Antoniego Klechy oraz wszystkich, którzy przyczynili się do realizacji tego zadania. Mam nadzieję, że potrawy przygotowywane w takich warunkach będą smakowały i przyczynią się uzyskiwania jak najlepszych wyników sportowych – mówił Prezydent Witold Wróblewski.

Zakres robót obejmował przystosowanie zaplecza kuchennego, magazynowego, socjalnego i konsumpcyjnego do użytkowania, w tym m.in.: utworzenie kuchni, jadalni, zmywalni, pomieszczenia przygotowalni wstępnej, magazynu chłodniczego, produktów suchych, owoców i warzyw, opakowań zwrotnych, magazynu na odpadki, utworzenie pomieszczenia socjalnego i sanitarnego dla pracowników oraz wyposażenie tych pomieszczeń. W ramach zadania zbudowano też dojście do pomieszczeń magazynowych wzdłuż wschodniej części elewacji budynku, wykonano instalację elektryczną, oświetlenie dojścia do budynku od strony wschodniej, instalację sanitarną oraz budowę zewnętrznej instalacji kanalizacji deszczowej w obrębie zewnętrznego wejścia do pomieszczeń kuchennych.

- Ta inwestycja cieszy nas ogromnie. Prace zaczęły się w połowie stycznia, tempo było ekspresowe. Jesteśmy zachwyceni ostatecznym wykonaniem. Liczymy na to, że to, co będzie wychodziło tutaj spod ręki naszego kucharza, będzie naszym dzieciom smakowało i spełniało normy. Uczniowie szkoły sportowej muszą dostawać posiłki zbilansowane energetycznie. Ich żywienie wymaga dobrego przygotowania. Liczę na to, że w nowej kuchni, spod ręki naszego kucharza, będą wychodzić dania spełniające wszystkie wymagania. Oprócz obiadów dla naszych uczniów będą tutaj wydawane również obiady, śniadania i kolacje dla dzieci z bursy nr 4. W tej chwili planujemy, że dziennie będzie tu żywionych około 200 osób, ale myślimy, że ta liczba będzie jeszcze rosła – podkreśla Hanna Szuszkiewicz, dyrektor SP3.

Tekst: UM Elbląg /opr. MR

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB