środa, 6 lipca 2022. imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji

Fetor w centrum miasta

2019-08-08 07:55:50 (ost. akt: 2019-08-08 07:56:49)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: źródło: Google Maps

Czytelnik zwrócił uwagę na nieprzyjemny zapach, który panował w samym centrum Elbląga. Jak zapewniają służby, fetor został zneutralizowany.

— Podczas zakupów w ciągu handlowym przy ul. 1 maja zauważyłem, a raczej poczułem, okropny fetor utrzymujący się na przystanku tramwajowym 1 maja – napisał w mailu do naszej redakcji jeden z Czytelników. - Z rozmów z okolicznymi mieszkańcami i pasażerami tramwajów okazało się, że nieprzyjemny zapach utrzymuje się od kilku dni.

Nasz Czytelnik zastanawia się, w jaki sposób ZKM Elbląg gwarantuje czystość przystanków i dlaczego w reprezentacyjnym miejscu miasta od kilku dni nie podjęto stosownych czynności, by przywrócić przystanek do stanu używalności przez pasażerów?

— Przypominam, że jako mieszkaniec miasta i klient transportu zbiorowego w Elblągu ponoszę koszty i zarazem wymagam utrzymania stosownej jakość komfortu podróży, a także momentu oczekiwania na zbliżający się transport – napisał autor maila. - Za dobry przykład podaję ZTM Gdańsk, gdzie na ulicach z odpowiednią regularnością widać służby porządkowe utrzymujące czystość przystanków, a także barierek zabezpieczających wiaty przystankowe. Uważam za ogromny wstyd brak szybkiej reakcji i bierność na brutalnie mówiąc, dewastację takiego przystanku, jak ten sąsiadujący z instytucjami publicznymi.

Jak się dowiedzieliśmy, Zarząd Komunikacji Miejskiej otrzymał taki sygnał pod koniec ubiegłego tygodnia – na przełomie lipca i sierpnia.

— Natychmiast zwróciliśmy się do Elbląskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, które jest odpowiedzialne za utrzymanie czystości na przystankach komunikacji miejskiej, o pilne i dokładne uprzątnięcie wspomnianego miejsca – zapewnił Michał Górecki, kierownik Sekcji Organizacji Przewozów Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu. - Niestety, pomimo starań, pracownicy EPGiK nie zdołali uporać się z problemem nieprzyjemnego zapachu.

Jak dodał, dlatego ZKM wynajął specjalistyczną firmę do kompleksowego i skutecznego (w tym dezynsekcja) uprzątnięcia tego przystanku.Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kasia #2778276 | 37.248.*.* 18 sie 2019 10:58

  Smród w Elblągu panuje odkąd tu zamieszkałam czyli od paru dobrych lat, np stale przy ulicy browarnej, na Zawadzie, ostatnio również w samym centrum na hetmańskiej, 1 maja, giermków, starówce. Oddychać się nie da, co się w tym mieście dzieje? :O.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. ozzz #2774355 | 83.23.*.* 9 sie 2019 10:41

  Na tym przystanku przy Sądzie od dawna śmierdzi, przesiadują tam i prawie mieszkają wyjątkowo obleśne typy. Strach usiąść na tych ławkach przystankowych, niemożliwe jest też sprawdzenie kiedy odjeżdża tramwaj. Poza częstymi kontrolami stanu czystości przystanków pracownicy ZKM powinni również udostępnić pasażerom bardziej czytelny rozkład jazdy. Ten który tam teraz wisi woła o pomstę do nieba !

  odpowiedz na ten komentarz

 3. EWA #2773816 | 188.112.*.* 8 sie 2019 10:34

  Dlaczego nikt nie interesuje się fetorem panującym niemal codziennie wieczorem na osiedlu ZAWADA. Smród jak z obory. Zgłoszenie do staży miejskiej nic nie daje.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)