Szybka akcja strażaków pomogła uniknąć tragedii

2019-08-12 07:50:26(ost. akt: 2019-08-12 07:50:12)

Autor zdjęcia: PSP Elbląg

W sobotę 10 sierpnia około godziny 22:50 do stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Elblągu wpłynęła informacja o pożarze windy w budynku znajdującym się przy ul. Władysława IV. Na miejsce natychmiast skierowano strażaków z jednostki ratowniczo – gaśniczej Nr 1 w Elblągu.
Jak relacjonują elbląscy pożarnicy, na miejscu strażacy zastali windę objętą pożarem, która znajdowała się na parterze.

— Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu proszku gaśniczego na ognisko pożaru, co w efekcie doprowadziło do jego ugaszenia – dodają. — Ratownicy ze względu na duże zadymienie pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji ogień nie zdołał się dalej rozprzestrzenić.

Po zakończonej akcji gaśniczej klatka schodowa została przewietrzona przy użyciu agregatu oddymiającego oraz sprawdzono kamerą termowizyjną windę wraz z szybem, w celu wykluczenia ukrytych zarzewi ognia. Klatkę schodową sprawdzono miernikiem wielogazowym, który nie wykazał przekroczonych wartości. W związku z brakiem dalszych zagrożeń działania zakończono. Przyczynę pożaru wyjaśni policyjne dochodzenie.
Na miejscu pracowały trzy zastępy PSP z JRG nr 1 w Elblągu, łącznie 12 ratowników, pogotowie energetyczne. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Źródło: PSP Ebląg