Niedziela, 26 czerwca 2022. imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Złomiarze porzucili… pocisk!

2019-08-20 07:37:24 (ost. akt: 2019-08-20 07:37:36)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Na szczęście nie doszło to detonacji na ulicy. Policjanci z Elbląga w poniedziałek 19 sierpnia zabezpieczali miejsce znalezienia głowicy pocisku artyleryjskiego z czasów II Wojny Światowej. Policję zaalarmował jeden z mieszkańców ulicy Wiejskiej.

Jak poinformowali elbląscy policjanci, niebezpieczny przedmiot prawdopodobnie porzucili zbieracze złomu. Na miejsce wezwano saperów. Niebezpieczne pamiątka trafi na poligon, gdzie zostanie zdetonowana.

— Należy pamiętać, że relikty wojny są niezwykle niebezpieczne, gdyż wskutek zmiany temperatury, po wyciągnięciu ich z ziemi, gwałtownego przemieszczenia-rzucania, układania-mogą detonować — ostrzega Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Funkcjonariusze przypominają, że w przypadku znalezienia niewypałów, niewybuchów należy przede wszystkim powiadomić o tym Policję wskazując dokładne miejsce ich położenia. Co więcej takie miejsce należy oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu.

— Kategorycznie zabrania się przemieszczania, przenoszenia tego typu rzeczy przez osoby nieuprawnione – zastrzega Sawicki.