Niedziela, 26 czerwca 2022. imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Groźny wyciek w szkole, szybka reakcja strażaków

2019-08-23 09:34:29 (ost. akt: 2019-08-23 09:36:49)

Autor zdjęcia: mł. kpt. Łukasz Janecki/PSP Elbląg

Strażacy do akcji zostali wezwani w czwartek 22 sierpnia. W jednej ze szkół na terenie Elbląga miało dojść do wycieku groźnej dla zdrowia i życia ludzi substancji.

Informacja o zagrożeniu elbląscy strażacy otrzymali po południu. Zgłoszenie mówiło o wycieku substancji chemicznej, do którego doszło na terenie Szkoły Podstawowej nr 18 przy ul. Węgrowskiej w Elblągu. Na miejsce natychmiast skierowano strażaków ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno- Ekologicznego z JRG nr 1 w Elblągu.

— Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu, kierujący działaniem ratowniczym potwierdził informacje, że w budynku szkoły doszło do rozbicia słoika i wycieku nieznanej substancji — poinformował kpt. Piotr Woliński z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu. — Po szczegółowym rozpoznaniu ustalono, że rozlana substancja to formalina.

Podczas zdarzenia w szkole przebywało szesnaście osób, które oprócz jednej osoby opuściły pomieszczenie jeszcze przed przyjazdem JOP. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca, gdzie doszło do wycieku, wyznaczeniu strefy bezpiecznej poprzez odpowiednie ustawienie pojazdów pożarniczych, wygrodzenie terenu taśmą oraz pachołkami ostrzegawczymi.

— Ratownicy PSP odszukali i ewakuowali brakującego pracownika z budynku — dodał strażak. — Ratownicy w ubraniach chemoodpornych oraz aparatach ochrony dróg oddechowych zebrali rozlaną substancję, którą zabezpieczyli w szczelnym pojemniku. Pojemnik przekazano protokołem właścicielowi do utylizacji.

W działaniach brały udział 4 zastępy PSP wchodzące w SGRChem-Eko z JRG nr 1 w Elblągu, łącznie 12 strażaków oraz ZRM

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. CZYŻBY #2780969 | 37.8.*.* 23 sie 2019 16:12

    DO WYCIEKU GU*NA DOSZŁO ,ŻE REDACHTORY GO W TAKIEJ TAJEMNICY TO UTRZYMUJĄ NIE PODAJĄC CO TAM WYCIEKŁO NO I SKĄD TO SIĘ TAM W SZKOLE ZNALAZŁO. CZYŻBY TO NOWICZOK WYCIEKŁ???

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Damski Bokser #2780885 | 213.73.*.* 23 sie 2019 12:30

    wyciekły matury

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz