Niedziela, 2 kwietnia 2023. imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława

Pożar na działkach, sprawna akcja strażaków

2019-08-31 13:17:07 (ost. akt: 2019-08-31 13:24:36)

Autor zdjęcia: kpt. Piotr Woliński /PSP Elbląg

Ogień objął jedną z altanek na elbląskich ogródkach działkowych. Żywioł mógł się przenieść na inne. Na szczęście w porę na miejscu znaleźli się strażacy.

Około godziny 19:30 w piątek 30 sierpnia do stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Elblągu wpłynęła informacja, że na terenie rodzinnych ogródków działkowych przy ul. Skrzydlatej doszło do pożaru drewnianej altanki.

Na miejsce natychmiast skierowano strażaków z jednostki ratowniczo-gaśniczej Nr 1 w Elblągu.

— Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na ognisko pożaru, co w efekcie doprowadziło do jego ugaszenia. Ratownicy ze względu na duże zadymienie pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych – relacjonuje kpt. Piotr Woliński z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu. - Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji ogień nie zdołał się rozprzestrzenić na sąsiednie zabudowania.

Następnie rozebrano i przelano wodą pozostałości nadpalonej konstrukcji altany. Po zakończonej akcji gaśniczej obiekt został sprawdzony kamerą termowizyjną na wypadek ukrytych zarzewi ognia.

Przyczynę pożaru wyjaśni policyjne dochodzenie.

Na miejscu pracowały dwa zastępy PSP z JRG nr 1 w Elblągu. łącznie 11 ratowników, policja.