Wtorek, 27 września 2022. imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Matematyka? Z ich pomocą to żaden kłopot

2019-09-24 19:42:25 (ost. akt: 2019-09-24 19:53:10)

Autor zdjęcia: Pixabay

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło kierunki polityki oświatowej na rok szkolny 2019/2020. Za priorytetowe uznano w tym roku m.in. rozwijanie kompetencji matematycznych uczniów, kreatywności, przedsiębiorczości i kompetencji cyfrowych, w tym bezpieczne i celowe wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Zespół matematyków IV Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu już od kilku lat wpisuje się w ten nurt. Nauczyciele ustawicznie szukają sposobów na popularyzację swojego przedmiotu. Szukają sposobów, żeby pomóc swoim uczniom. Aby - szczególnie technologie komputerowe - traktowali jako sprzymierzeńca.

Od ponad roku matematycy tworzą interaktywny zbiór zadań z wykorzystaniem apletów Geogebry: math4u.edu.pl.

Promocja tej strony odbywa się poprzez social media: stronę FB “Matematyka z Geogebrą” oraz Instagram - użytkownik math4u.edu.pl. W trakcie wakacji nauczyciele postanowili poszerzyć krąg odbiorców. W tym celu publikowali autorskie animacje ukazujące pojęcia i twierdzenia matematyczne.

O jakości tych materiałów edukacyjnych może świadczyć fakt, że są chętnie udostępniane zarówno przez nauczycieli matematyki, jak i pasjonatów Geogebry z całego świata: Korei Płd., Chin, Brazylii, USA, Izraela, Mołdawii, Wietnamu... Materiały te są też udostępniane przez strony FB o większym zasięgu (Another Math – ok. 30 tys. polubień). Liczba osób lubiących stronę na FB wzrosła przez wakacje z 244 do 600 i ciągle rośnie.

Wystarczy wejść na strony:
- math4u.edu.pl - elektroniczny korepetytor;
- FB Matematyka z Geogebrą – konkurs Maraton matematyczny, animacje,
- Instagram – zbiór animacji edukacyjnych.