Weekend z kulturą: warsztaty i wystawy? Czemu nie...

2019-09-26 18:00:27(ost. akt: 2019-09-26 16:09:53)

Autor zdjęcia: archiwum organizatora

Nie masz pomysłu na najbliższe weekendy? Podrzucamy kilka propozycji. Może któraś cię skusi?
Weekend Seniora z Kulturą


Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu bierze udział w akcji 60+ Kultur zainicjowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Oferta przygotowana przez „Światowid” obejmuje warsztaty tworzenia witraży (piątek 27 września, godz. 11), zajęcia sportowe na dużych dmuchanych piłkach (sobota 28 września, godz. 16) oraz warsztaty ceramiczne (niedziela, 29 września, godz. 11.00).

- Jestem przekonany, że seniorzy z przyjemnością skorzystają z naszej oferty. Zadbaliśmy o to, aby proponowane zajęcia były różnorodne, ciekawe i atrakcyjne. Stąd warsztaty plastyczne, ale i zajęcia sportowe, które odbędą się w Centrum Tańca „Promyk” – powiedział Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”.

Bilety wstępu w cenie 5 zł (za każde pojedyncze zajęcia) można kupić wyłącznie w kasie CSE „Światowid”.


Wernisaż wystawy Jerzego Domino


„D`rollka - Zawijana historia na papierze ręcznie wodną farbą malowana” to tytuł wystawy Jerzego Domino. Tytułową d’rollkę na wystawie będzie można zobaczyć w piątek 27 września w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.
Jerzy Domino zaprezentuje pracę malowaną farbami, retuszowaną ołówkiem, która wypełniona jest nakładającymi się na siebie opowieściami. Będzie to blisko 40-metrowa historia, w której przeplatają się oniryczne postacie, zwierzęta i zasnute tajemnicą monochromatycznych kolorów obrazy. A najwięcej o wystawie mówi jej tytuł.
Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 27 września o godz. 18 w Galerii Nobilis w CSE „Światowid”.

Jerzy Domino (ur. 1957 r.) studiował historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim oraz konserwację dzieł sztuki na Akademii Sztuk Pięknych. Uzyskał tytuł doktora nauk humanistycznych w Instytucie Historii Akademii Pomorskiej w Słupsku. Brał udział w licznych wystawach ogólnopolskich i zagranicznych.


Życie oczami kobiet

W piątek 27 września o godz. 17 w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się trzeci wernisaż grupy Kwadrat. Grupa powstała 10 lat temu i do dziś tworzy pod okiem profesjonalistki Rity Wójcik. Wystawa to efekt kilkuletniej pracy elbląskich malarek- amatorek.

- Grupa Kwadrat to sześć dojrzałych kobiet, które malują, bo lubią i wciąż się uczą mówi jedna z artystek. – Inspiruje nas życie, inni twórcy, a przede wszystkim świat dookoła. Prace każdej z nas są inne.

Grupa „Kwadrat” zaprasza na elblążan na piątkową dawkę kultury.

Światowid, kk