Poniedziałek, 18 października 2021. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Seniorzy wzięli udział w międzynarodowych warsztatach fotograficznych

2019-09-27 13:02:45 (ost. akt: 2019-09-27 13:19:48)

Kilkudziesięciu seniorów z Elbląga i regionu 26 września wzięło udział w szkoleniu 
z podstaw z fotografii, które przeprowadził hiszpański fotograf Luis Miguel Prieto. Spotkanie odbyło się w ramach erazmusowego projektu pn. Elbląscy edukatorzy dla seniorów. Projekt realizuje Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

- Cokolwiek robicie, róbcie z pasją- zaczął Luis Miguel Prieto. – Doceniajcie prostotę, bądźcie uważni na to, co się dzieje dookoła i korzystajcie z możliwości jakie dają nowe technologie.


Uczestnicy warsztatów nie tylko poznawali podstawowe zasady fotografii czy uczyli się jak „czytać” światło w zależności od pory dnia. Dostali także bodziec do działania. 
- Fotografia otwiera głowę – motywował hiszpański szkoleniowiec. - Skupiasz się na tym, żeby zrobić dobry kadr i zapominasz o swoich bolączkach.

Po części teoretycznej, adepci fotografii wyruszyli w miasto. Jedna grupa fotografowała elbląskie zabytki na Starym Mieście, druga udała się do Parku Kajki.
- Te warsztaty to nowatorski projekt w Elblągu – mówi Krystyna Paterek, uczestniczka spotkania - Ważne jest też to, że te zajęcia także integrowały seniorów i edukatorów. Poznaliśmy się bliżej, wymieniliśmy się telefonami.

Międzynarodowe warsztaty z fotografii były częścią kilkudniowego szkolenia, na którym przedstawiciele stowarzyszenia AIFED z Granady opowiadali o swoich praktykach 
z wolontariatu elbląskiego. Spotkanie odbyło się w dniach od 23 do 26 września w CSE „Światowid” w Elblągu.

- Bardzo zaciekawiło mnie doświadczenie Hiszpanów z angażowania seniorów w wolontariat – mówi Barbara Stanny, specjalista ds. seniorów z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej 
w Elblągu. – To szkolenie w międzynarodowym gronie dało mi inspirację do dalszej pracy.


Liderem projektu pn. „Elbląscy edukatorzy dla seniorów” jest CSE „Światowid” w Elblągu. Projekt polega na wymianie dobrych praktyk „Światowida” we współpracy z instytucjami z trzech krajów — Hiszpanii, Włoch 
i Niemiec.

kk/źródło: CSE “Światowid”

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB