Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Na magisterkę do Elbląga! [ZDJĘCIA]

2019-09-28 08:45:28 (ost. akt: 2019-09-28 12:10:03)

Autor zdjęcia: Joanna Meryk

W piątek (27 września) w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020. Pojawiło się na niej wielu gości, wręczono nagrody i – tradycyjnie – odbyła się uroczystą ceremonia ślubowania. Jednym z głównych tematów były studia magisterskie, nowe dla uczelni i całego Elbląga.

Rektor PWSZ prof. Zbigniew Walczyk oficjalnie przywitał gości i opowiedział, jak uczelnia z roku na rok się rozwija. Podsumował również program praktyk zawodowych. Posłużył się przy tym filmem, w którym wypowiadali się zarówno pracodawcy, jak i uczniowie biorący udział w projekcie. Program dał studentom szanse solidnego poznania wyuczonego zawodu i był dobrym startem w zawodową przyszłość. Rektor podkreślił, że sukcesem uczelni jest to, że otworzono kolejne kierunki studiów magisterskich oraz jednolite studia pedagogiczne.

- Przygotowujemy się do utworzenia jeszcze dwóch kierunków studiów II stopnia, czyli magisterskich. Jeden dla kierunków technicznych i drugi dla kierunku filologia angielska. U podstaw decyzji o tworzeniu studiów magisterskich w naszej uczelni – obok ustawowych, podwyższonych wymogów dla kształcenia nauczycieli – jest również zmieniająca się relacja Elbląga w stosunku do Trójmiasta z powodu powstania szybkiego drogowego skomunikowania obu aglomeracji. Elbląg będzie coraz mniej regionalny, a nasza uczelnia w tej sytuacji powinna podnieść poziom oferty edukacyjnej, aby dalej dobrze wypełniać swoją misję ważną dla miasta – mówił rektor. – Przypuszczam, że tegoroczny wzrost o 20 proc. liczby przyjętych na studia w stosunku do ubiegłego roku obok innych działań ma swoje źródło w powołanych studiach magisterskich.

Zapytaliśmy nowych studentów, co sądzą o studiach II stopnia w Elblągu.
- Bardzo się cieszę, że nasza lokalna uczelnia zdecydowała się na otwarcie kierunków magisterskich. To ogromna szansa dla ludzi takich ja, którzy nie chcą przeprowadzać się do innych miast. Mam nadzieje, zgodnie za słowami, że oferta uczelni w kolejnych latach będzie poszerzać się o kolejne studia II stopnia – powiedziała nam Weronika Wójcik, pierwszoroczna studentka studiów II stopnia na kierunku pedagogika medialna i była przewodnicząca Rady Studentów.

W drugiej części uroczystości odbyły się przemowy zaproszonych gości. Słowa uznania dla uczelni wygłosili m.in. Ryszard Górecki – rektor UWM, wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak, prorektor Politechniki Gdańskiej, Antoni Czyżyk, a także rektor Uniwersytetu Kalingradzkiego, z którym uczelnia współpracuje. Zgodnie z tradycją ostatnie przemówienie wygłosiła obecna przewodnicząca Rady Studentów Anita Brzezińska, która powitała nowych studentów. Uroczystość zakończyła się wykładem inauguracyjnym prof. Piotra Dominiaka pt. „Koniec mitu sektora MSP?”.

Joanna Meryk

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. murs #2796946 | 5.173.*.* 28 wrz 2019 19:28

    najlepsze moje wspomnienia! polecam studiowanie, szczególnie życie studenckie, imprezki, perełka chmielowa, największa pizza w mieście - takie rzeczy się pamięta i tam się też zdobywa znajomych na całe życie!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. pijany rycho #2796812 | 83.23.*.* 28 wrz 2019 10:06

    A potem z dyplomem mgr na zmywak

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz