Czwartek, 1 grudnia 2022. imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza

Na dożynkach niepodległościowych wszyscy dobrze się bawili

2019-09-29 13:30:51 (ost. akt: 2019-09-29 13:12:12)

Autor zdjęcia: Sebastian Leszczyński

W Dobrym w gminie Godkowo w sobotę 28 września odbyły się Dożynki Niepodległościowe. Organizator KGW Dobry oraz OSP Dobry wraz Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Godkowie zaprosili gości na spotkanie z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości.

W programie dożynek odbył się niepodległościowy apel przy świetlicy wiejskiej w Dobrym oraz odsłonięcie pamiątkowej tablicy. Zarówno miejscowi, jaki i zaproszeni goście, uczestniczyli w uroczystej mszy świętej, podczas której poświęcono wóz strażacki dla OSP Dobry.

Na przybyłych gości i uczestników czekała moc atrakcji, m.in.
konkurencje sportowe na stadionie (konkurs sołectw, toczenie fajerki, bieg z noszami, sztafeta 101 m., rzut kapuchą do beczki, rzut kaloszem, strzelnica Sokół Grądki). Ponadto był dmuchaniec, poczęstunek, stoiska KGW i inne. Ogłoszono również rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego zorganizowanego przez GOKSiR w Godkowo. Wystąpił także wspaniały zespół Kraszewianki.

W zawodach strzeleckich, w których nad bezpieczeństwem i bezproblemowym przebiegiem czuwał Robert Knyżewski z obsługą ze strzelnicy Sokół Grądki, uczestniczyło kilkudziesięciu zawodników w dwóch przedziałach wiekowych: od 15 lat - karabin pneumatyczny w postawie siedzącej oraz powyżej 15 roku życia - pistolet pneumatyczny w pozycji stojącej. Ddodatkową atrakcją był udział najmłodszych zawodników z nowo powstałego Koła Strzeleckiego LOK Orneckie Smoki z Ornety.

Podczas uroczystości nie zabrakło wspaniałych domowych wypieków, pysznej meksykańskiej zupki, pierogów, kiełbasek z grilla i wielu innych pyszności.

Na uczestników wszystkich konkursów czekały nagrody rzeczowe i drobne upominki. Zadowolone buzie wszystkich uczestników od lat 5 do 105 dają wielką nadzieję, na powtórzenie tej imprezy za rok.

Po wręczeniu wszystkich nagród i wyróżnień, a było ich wiele, zaplanowano potańcówkę z własnym koszyczkiem w SP Dobry oraz występ COOLturalnych.

Sebastian Leszczyński
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. uczestnik Janek #2797557 | 195.136.*.* 30 wrz 2019 12:54

    było super, zabawa, konkurencje, ludzie przeuroczy, jedzenie palce lizac, i ta amosfera, ciasta rewelacja , swojska polewa a nie ze sklepu, i te owoce, mniammmmmmmmmmmm

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz