Niedziela, 19 września 2021. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Kościół katolicki WINNY NIEświęty [ZDJĘCIA]

2019-10-06 17:40:16 (ost. akt: 2019-10-07 08:34:43)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Dzisiaj (6 października) na ulice Elbląga wyszedł marsz pod hasłem „Kościół katolicki WINNY NIEświęty”. Uczestnicy marszu chcieli wyrazić swój sprzeciw wobec ingerencji Kościoła katolickiego w sfery życia prywatnego i publicznego.

W marszu brała udział grupka ok. 40 ludzi głośno wykrzykujących hasła i postulaty. Na przodzie jechała platforma przedstawiająca duchownego leżącego w hamaku, który podtrzymują dwa złamane krzyże. Platformę zdobiło brzmiące hasło „Pycha kroczy przed upadkiem”.

- Nie chcę nikogo obrażać ani ranić niczyich uczuć, ale musimy trzymać się faktów. Zdobyta przez nas wiedza jest jednoznaczna – Kościół katolicki nie opiera się na prawdzie, a treści, które przedstawia, bardzo często mijają się z prawdą. To duchowni i rządzący nadają im taki wymiar, aby łatwiej było zapanować nad społeczeństwem […] Co najgorsze za pośrednictwem kościoła rządzący kontrolują społeczeństwo i nim manipulują! – słyszeliśmy z głośników.

Marsz ruszył spod katedry św. Mikołaja, a głównym punktem jego przemarszu była Kuria Diecezjalna Elbląska, gdzie krzyczano m.in. „sprawiedliwość” , „zadośćuczynienie i długie więzienie” oraz „nie tęczowa, ale czarna biskupów jest problemem”. Schody kurii diecezjalnej „ozdobiono” pluszakami i bucikami oraz tabliczkami z hasłami „Ukrywanie zbrodni to współudział. Episkopat do więzienia” i „Katoliku! Nie ma dwóch sumień. Albo stoisz po stronie ofiar albo katów. Pomyśl gdzie stoi dziś Jezus”.

Podczas marszu głos zabrały również ofiary pedofilii w kościele Mariusz Milewski i Michał Wojciechowicz, który był ofiarą księdza Jankowskiego.

- W każdej diecezji jest problem z pedofilią, taki biskup powinien sobie za punk honoru obrać, żeby walczyć o ofiary. Bo co? Bo powiedzą, że odpowiedzą przed Bogiem? Nie, my chcemy, żeby ci, którzy kryli i ci, którzy gwałcili dzieci odpowiedzieli teraz! – mówi Mariusz Milewski

Hasła, które wykrzykiwali manifestanci oraz wypisane mieli na banerach i tabliczkach, to m.in. „Kościół winny nie święty”, „Kościół kryje pedofilów”, „kasa na szkoły nie na Kościoły”, „wiedza medyczna, nie teologiczna”, „kler i rząd – wielki błąd”, „wolna szkoła – religia do kościoła”.


Pod katedrą pojawili się również kontrmanifestanci z banerem dotyczącym aborcji.

- Jesteśmy tutaj dzisiaj z wolontariuszami z Fundacji Pro – Prawo do życia. W tej chwili trwa msza święta, a tutaj przed katedrą zaczyna się prowokacja na tydzień przed wyborami, organizowana przez radykalne środowiska antykatolickie, antykościelne. Jesteśmy dzisiaj tu, żeby pokazać m.in. prawdę o aborcji, tak zwanej edukacji seksualnej LGBT, której te środowiska się politycznie domagają. – mówi przedstawiciel kontrmanifestacji.


Joanna Meryk

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Solder #2800483 | 178.235.*.* 6 paź 2019 20:45

    Chyba jesienna depresja dopada feministki i dostają szału wścieķłych macic. Pamiętajcie jesteście mniejszością. Prawdziwe Kobiety spędzają czas z rodziną i z tego czerpią radość tak samo jak prawdziwi Mężczyźni.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz