Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Weekend z kulturą: przegląd najciekawszych wydarzeń

2019-10-10 18:00:00 (ost. akt: 2019-10-09 15:54:23)
Polish Open Championship-Baltic Cup 2019

Polish Open Championship-Baltic Cup 2019

Autor zdjęcia: CSE "Swiatowid"

Kolejny październikowy weekend przed nami. Nie masz planów? Podrzucamy kilka propozycji. Która zainteresuje Ciebie?

Polish Open Championship-Baltic Cup 2019
Kiedy: od piątku, 11.10 godzina 14:30 do niedzieli, 13.10


W dniach 11-13 października do Elbląga przyjadą tancerze z kilkunastu krajów świata i z różnych stron Polski, aby rywalizować ze sobą na parkiecie podczas 20. edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup”.

MFT „Baltic Cup” to wyjątkowy festiwal taneczny. Uczestniczą w nim tancerze w różnym wieku i na różnym etapie swojej kariery. Już w najbliższy weekend widzowie zobaczyć będą mogli zarówno zmagania młodych adeptów tańca, dla których udział w turnieju tej rangi jest dużym wyzwaniem, jak i tych bardziej doświadczonych i najlepszych na świecie. Tegorocznej, jubileuszowej edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup” towarzyszyć będą 25. Otwarte Mistrzostwa Polski.

Ponadto podczas Festiwalu rozgrywany będzie Grand Prix Europy Par Dziecięcych, pod auspicjami Dance Sport Europe, czyli Europejskiej Federacji Tańca. - Dance Sport Europe to europejska agenda World Dance Sport Federation - wyjaśnia Antoni Czyżyk, który jest także wiceprezesem WDSF ds. Rozwoju. - Są to zawody skierowane do najlepszych par dziecięcych.
Dla festiwalowej publiczności najciekawsze będą z pewnością gale wieczorne, w czasie których odbywają się rundy finałowe i specjalne pokazy taneczne, a wszystko to przy muzyce granej na żywo przez Orkiestrę Filharmonii z Grodna.


Komiksowy Okrągły Stół
Kiedy: sobota, 12.10 od 10:00

Komiksowy okrągły stół

Drogie Komiksorysowniczki, drodzy Komiksorysownicy, kto już był, ten wie, że tworzenie komiksów to świetna zabawa i rewelacyjny trening wyobraźni. Kto jeszcze nie próbował, ten się przekona, że komiks może tworzyć każdy, niezależnie od wieku. Najbliższy Komiksowy Okrągły Stół odbędzie się w sobotę, 12 października, w godz. 10.00-14.00, jak zwykle w Bibliotece Młodego Czytelnika Bulaj. Obowiązują zapisy. Zapraszamy!

Każdy, kto usiądzie z nami do stołu, otrzyma planszę podzieloną na 6 kadrów i pokieruje historią, jak tylko podpowie mu fantazja. Najlepsze plansze, które powstaną podczas spotkania, opublikowane zostaną w pierwszym elbląskim komiksowym zinie. Na spotkanie zapraszamy osoby w wieku od 14 lat (nie ma górnej granicy wieku!), które lubią rysować i wymyślać historie, nawet jeśli dotychczas nie miały do czynienia z tworzeniem komiksów. / Natalia Nowińska-Antoniewicz

Udział w Komiksowym Okrągłym Stole jest bezpłatny, obowiązują zapisy mailowe pod adresem: komiksowewarsztaty@gmail.com


Natalia Nowińska-Antoniewicz – doktorantka w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, naukowo bada komiks i muzykę byłej Jugosławii. Kolekcjonuje albumy komiksowe i fanziny, pisze o komiksie, przeprowadza wywiady z twórcami, uczestniczy w warsztatach rysunkowych i tworzy własne komiksowe opowieści o przygodach podczas badań terenowych.


Działanie odbywa się w ramach projektu „Komiksowy Elbląg”, który dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury


Titanic Sea Moon w Galerii Laboratorium
Kiedy: sobota, 12.10 o 20:00
Titanic Sea Moon
TSM tworzą muzycy odpowiedzialni za sukcesy grup Ewa Braun oraz Guernica Y Luno (lata 90' i pierwsza dekada XXI wieku). Natchnięci świeżą jesienną depresją pracują nad wydaniem debiutanckiego albumu, z którego materiał usłyszymy podczas koncertu w Galerii EL przy ul. Kuśnierskiej 6.
Bilety: 20/25zł

kk/Biblioteka Elbląska/CSE „Światowid”/Galeria EL/Titanic Sea Moon


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB