Wtorek, 19 października 2021. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Komentarz powyborczy: Jerzy Wcisła

2019-10-14 10:34:11 (ost. akt: 2019-10-14 10:35:21)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Znane są już wyniki wyborów parlamentarnych. Senator Jerzy Wcisła utrzymał mandat w kolejnej kadencji. Startował w okręgu nr 84, który obejmuje obszary powiatów: bartoszycki, braniewski, elbląski, lidzbarski oraz miasto Elbląg.

- Cieszę się z wyniku, tym bardziej, że sytuacja była dla mnie dużo bardziej niekorzystna niż cztery lata temu – mówił senator. - Widać to po wynikach, jakie osiągnęło Prawo i Sprawiedliwość. Tym bardziej cieszę się, że mój wynik jest procentowo lepszy niż cztery lata temu. To oznacza, że wyborcy zauważyli, że w moim przypadku te lata były latami ciężkiej pacy także dla regionu.

Jak mówi senator, przyszłość, to przede wszystkim trudna praca, ponieważ praworządność w Polsce będzie wymagała obrony i to spocznie na opozycji demokratycznej, która za silna nie będzie w parlamencie. - Dla mnie jest ważne też i to, że reprezentuje nasz region, a ten region też ma swoje wyzwania – dodał Jerzy Wcisła. - Nie cieszy się on bowiem wielką sympatią ze strony partii rządzącej, więc trzeba będzie te nasze sprawy bronić w Warszawie.

Jak zauważył senator, te wyniki pokazują, że za wiele w strukturze władzy się nie zmieni. Prawdopodobnie Prawo i Sprawiedliwość będzie mogło samo sprawować władzę. - I to nie jest dobra informacja. Myślę, że Polacy uwierzyli w obietnicę PiS i powiedzieli im tym wynikiem "sprawdzam". Oczekują na realizację wszystkich obietnic. Ja, jako elblążanin też mówię "sprawdzam" i czekam na realizację wszystkich tych inwestycji, które były obiecane Elblągowi.

K

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Z Bartoszyc #2804745 | 88.220.*.* 16 paź 2019 10:11

    Należę do osób, które głosowały na pana Jerzego Wcisła i też namawiałem inne osoby aby na niego głosowały. Serdeczne gratulacje za udane wybory.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Niezależna Wyborczyni #2803691 | 83.6.*.* 14 paź 2019 14:15

    Tak właśnie się kończy jak PiS wystawia " Leśnych Dziadków" jak Sadowski , który już od lat powinien bawić wnuki a nie blokować miejsca ludziom młodym i kreatywnym . Reasumując, zasługa PiS w wygraniu mandatu do Senatu Pana Jerzego Wcisła jest przeogromna. Ja mimo, że nie głosowałam na Pana Wcisło ( na " Leśnego Dziadka również) bardzo szczerze mu gratuluję . Wygrał uczciwie. Całą kadencję pracował sumiennie. Zawsze pamiętał o Samorządowcach i Sołtysach wysyłając im życzenia nie tylko z okazji Świąt.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz