Czwartek, 7 lipca 2022. imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

Nowy sztandar Pułku Wsparcia Dowodzenia [ZDJĘCIA]

2019-10-19 16:22:37 (ost. akt: 2019-10-19 23:03:49)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Symbol wierności, honoru i męstwa, a także sławy wojennej – sztandar, bo o nim mowa pełnił dziś główną rolę w naszym mieście. Na terenie Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny – Wschód odbył się Uroczysty Apel z okazji Wręczenia Sztandaru. Od godz. 12.30 do godz. 16.00 elblążanie mieli również okazję uczestniczyć w Pikniku Pułkowym.

- Jest mi niezmiernie miło, że przybyli państwo na uroczystość wręczenia sztandaru Pułkowi Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny – Wschód - mówił dowódca Pułku, płk Andrzej Duda. - Dziękuję wszystkim za przybycie na dzisiejszą uroczystość. Państwa obecność podkreśla wagę dzisiejszego wydarzenia, które na zawsze zapisze się w kartach historii naszego Pułku.


Podczas uroczystości głos zabrał również Leszek Wójcik, przewodniczący społecznego komitetu ufundowania sztandaru. Przedstawił on zebranym Akt Ufundowania Sztandaru dla Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny – Wschód przez społeczność ziemi elbląskiej. - Na podstawie niniejszego aktu przekazuję ufundowany przez społeczność ziemi elbląskiej sztandar, jako symbol najwyższych wartości honoru żołnierskiego, męstwa oraz szacunku i zaufania społeczności elbląskiej do żołnierzy mówił Leszek Wójcik. - Sztandar wykonany został zgodnie z wymogami ustawy o znakach rządowych Rzeczpospolitej Polskiej.

Pułk funkcjonuje w Elblągu od początku 2018 r. Jego rolą jest zabezpieczenie działania dywizji NATO, która także stacjonuje w Elblągu. Pułk otrzymał imię gen. bryg. Bolesława Michała Nieczuja – Ostrowskiego. Dziś odbyło się wielkie święto, gdyż pułk otrzymał sztandar, który jest najważniejszym znakiem jednostki wojskowej.

- Każdy żołnierz wie, ile znaczy dla niego i jednostki wojskowej sztandar. W tradycji naszego narodu zawsze pełnił on doniosłą rolę, zagrzewał do czynów, umacniał patriotyzm. Jest symbolem sławy wojennej i tradycji oraz wierności, honoru i męstwa, których Ojczyzna wymaga od swych żołnierzy – mówił płk Andrzej Duda

Po uroczystości rozpoczął się zapowiadany Piknik Pułku. Na nim elblążanie mieli okazję wejść do środka pojazdów, zobaczyć i dotknąć różne urządzenia i sprzęty, którymi żołnierze posługują się każdego dnia. Można też było obejrzeć szpital polowy czy poznać tajniki powstawania posiłków w warunkach polowych.

K

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. olo2650 #2806730 | 5.172.*.* 19 paź 2019 16:54

    Nic nie znaczące-pierdu,pierdu

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz