Niedziela, 14 sierpnia 2022. imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Amerykański gitarzysta zagra w Elblągu

2019-10-21 13:00:00 (ost. akt: 2019-10-21 11:20:27)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: pixabay

Urodzony w Kansas City w rodzinie muzyków, podobno bluesa ma we krwi. Porównywany jest nawet do Freddiego Kinga. Już w środę zaprezentuje się elbląskiej widowni podczas koncertu w pubie Mjazzga.

Nick Schnebelen jest synek muzyka bluesowego i wnukiem wokalistki jazzowej. Nie dziwi więc fakt, że swoje życie postanowił poświęcić muzyce. Studiował muzykę klasyczną i jazz w Akademii Paseo, a w 1997, mając zaledwie 19 lat, założył swój pierwszy zespół grający bluesa.

Nick Schnebelen promo

Popularność zdobył, grając na gitarze i śpiewając w zespole Trampled Under Foot, który początkowo tworzył ze swoją siostrą(gitara basowa i wokal) i bratem(wokal i perkusja). Udało im się zwyciężyć w International Blues Challenge w 2008. Ich album “Badlands” wydany w 2013 był na pierwszej pozycji w US Billboard Blues Albums Chart. W 2014 “Badlands” został wybrany bluesowym albumem roku.

Po rozpadzie zespołu w 2015, Schnebelen rozpoczął karierę solową. W swojej muzyce łączy wiele bluesowych stylów, by uzyskać niepowtarzalne brzmienie. Schnebelen wydał już dwa albumy koncertowe, a w 2019 roku premierę miała błyta “Crazy all by myself” składająca się z 13 piosenek. Utwore są tak zróżnicowane, jak styl gitarzysty. Jego ballady są hipnotyzujące, a pełne energii piosenki jak “Soul Magic” rozjaśnią najbardziej szare dni.


Obecnie razem z Nickiem grają Cliff Moore(gitara basowa) i Adam Hagerman(perkusja). Elbląska widownia będzie miała przyjemność posłuchać ich twórczości już w środę, 23.10 w pubie Mjazzga. Bilety kupić można w dniu koncertu za 35 złotych.

kk/delta.art.pl