Niedziela, 26 marca 2023. imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Seniorze, weź udział w międzynarodowych warsztatach

2019-10-21 19:00:00 (ost. akt: 2019-10-21 12:12:39)

Autor zdjęcia: CSE "Światowid"

Czujesz, że nie nadążasz za pędzącym światem? Obsługa smartfona, komputera, Internetu sprawiają Ci trudność? Naucz się… uczyć. Przyjdź na bezpłatne warsztaty w ramach projektu „Elbląscy edukatorzy dla seniorów”. Poznasz nowe techniki przyswajania wiedzy. Szkolenie odbędzie się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu w dniu 24 października. Poprowadzą je niemieccy edukatorzy z International Exchanges Berlin.

W październiku w CSE „Światowid” berlińscy animatorzy podzielą się swoim doświadczeniem w zakresie uczenia i angażowania seniorów. Będzie to kolejne – po szkoleniu z Hiszpanami – międzynarodowe spotkanie adresowane do seniorów.

– Nowatorskie metody pracy, które seniorzy poznają na szkoleniu, sprawdzą się nie tylko w uczeniu się seniorów, ale też innych grup- zapowiada Aleksandra Bednarczuk, koordynator projektu. Zapraszamy więc na to szkolenie wszystkich zainteresowanych poznaniem nieszablonowych rozwiązań edukacyjnych.


Warsztat pokazowy dla edukatorów z udziałem seniorów w dniu 24 października odbędzie się w dwóch grupach:
I grupa – godz. 9:30 do 12:30
II grupa – godz. 13:30 do 16:30
Wcześniej niemieccy animatorzy przeprowadzą szkolenie adresowane do edukatorów. Szkolenie edukatorów odbędzie się w dniach od 21 do 23 października w godz. od 9:30 do 16:30.

Aby wziąć udział w warsztatach, należy wysłać maila zgłoszeniowego na adres:
dagmara.behrendt-nowicka@swiatowid.elblag.pl w treści maila wpisując swoje imię, nazwisko oraz numer telefonu. Zgłoszenia przyjmowane są również telefonicznie (55 611 20 59).

Liderem projektu pn. „Elbląscy edukatorzy dla seniorów” jest CSE „Światowid” w Elblągu.

Projekt polega na wymianie dobrych praktyk „Światowida” we współpracy z instytucjami z trzech krajów – Hiszpanii, Włoch i Niemiec.

Partnerzy: Hiszpania (Asociación de Innovación, Formación y Empleo para el Desarrollo sostenible), Włochy (EURO-NET), Niemcy (Internatio nal Exchanges Berlin GbR).
Projekt "Elbląscy edukatorzy dla seniorów" jest realizowany przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+.

Karolina Śluz, CSE "Światowid"