Niedziela, 7 sierpnia 2022. imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana

Bezrobocie w Elblągu spada [ZDJĘCIA]

2019-10-24 13:49:38 (ost. akt: 2019-10-25 14:26:16)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Funkcjonariusz policji, żołnierz, kierowca autobusu, pracownik restauracji, czy konserwator budynku – to jedne z wielu ofert pracy, z jakimi można było się zapoznać dzisiaj (24 października), podczas XXV targów pracy. A było ich dużo, bo aż 1480.

- To już XXV edycja tagów pracy, które tradycyjnie odbywają się w hali przy al. Grunwaldzkiej – mówił Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga. - To znakomita okazja zarówno dla pracodawców, którzy poszukują pracowników, jak i dla ludzi, którzy mają okazję zapoznać się z ofertą pracodawców. Mam nadzieję, że w dniu dzisiejszym większość z was zostanie zatrudniona.

- Mieliśmy do zaoferowania 1480 ofert pracy zarówno od wystawców, agencji zatrudnienia, ale również z naszego urzędu pracy i z zaprzyjaźnionych urzędów pracy i OHP – mówiła Katarzyna Piasecka, kierownik działu pośrednictwa i poradnictwa zawodowego Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu. - Głównym celem targów pracy jest umożliwienie spotkania bezrobotnych z pracodawcami. Chodzi nam o aktywizację osób bezrobotnych, żeby znaleźli pracę. Przychodzą też osoby, które chcą zmienić pracę.

Ofert mamy bardzo dużo i to w przeróżnych branżach, bo są między innymi oferty dla sprzedawców, dla magazynierów, przedstawicieli handlowych, pracowników biurowych, dla całej gamy zawodów technicznych, dla stolarzy i wiele innych – wylicza Katarzyna Piasecka. - W tym roku widzimy szczególnie zainteresowanie wśród pracodawców. Mamy rekordową liczbę pracodawców począwszy od 2017 roku.

Jak zauważyła Katarzyna Piasecka, liczba bezrobotnych w Elblągu spada sukcesywnie. - Do października ubiegłego roku spadła nam ta liczba o około 1,5 tysiąca. Stopa bezrobocia spadła o prawie 2 proc. W tej chwili jest 6,3 proc.

Na targi przybyła pani Jola. - Jestem na targach już po raz kolejny. Jestem teraz w takim okresie, parę lat przed emeryturą, ale chciałabym jeszcze gdzieś pracować, czuć się potrzebna, niezależna. Najbardziej chciałabym pracować z dziećmi, z ludźmi, może jako opiekunka. Zobaczymy, czy coś tu znajdę.

- Chciałabym znaleźć taką stabilną pracę powiedzmy od godz. 7 do godz. 15 – opowiadała pani Barbara. - Dzieci mam już samodzielne, nie potrzebują mnie za bardzo, a i dodatkowy grosz też by się przydał. Przeszłam już tu kawałek, ale na razie nic dla siebie nie znalazłam.

Organizatorzy tragów pracy - Powiatowy Urząd Pracy i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Przedsięwzięcie zostało przygotowane w ramach Warmińsko-Mazurskiego Tygodnia Kariery i Europejskich Dni Pracodawców.


K