Niedziela, 26 czerwca 2022. imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wchodzisz do mieszkania - przekręć klucz w zamku

2019-10-25 14:40:48 (ost. akt: 2019-10-25 14:41:31)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Elbląscy policjanci zatrzymali 63-latka podejrzanego o kradzież portfela z jednego z mieszkań na terenie Elbląga. Mężczyzna miał skorzystać z nieuwagi lokatorów i otwartych drzwi. Portfel zabrał z przedpokoju. Policja przypomina o zamykaniu drzwi na klucz, gdy jesteśmy w mieszkaniu. Uchroni to nas przed takimi sytuacjami.

63-letni mężczyzna nie po raz pierwszy zadziałał w ten sposób. Był już znany policji z podobnych przestępstw. Elementem jego stylu działania było właśnie sprawdzanie czy są zamknięte drzwi. Gdy nie były, niepostrzeżenie wchodził do przedpokoju i zabierał stamtąd cenniejsze rzeczy. Były to głównie portfele, torby, saszetki. Mężczyzna przeszukiwał również powieszoną w przedpokoju garderobę.

Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego o dokonywanie kradzieży 63-latka. Zarzuca mu się popełnienie dwóch takich podobnych czynów. Teraz o karze dla niego zadecyduje sąd. Kodeks Karny za dokonanie kradzieży przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Często uznajemy, że skoro na klatce schodowej jest domofon to drzwi naszego mieszkania nie muszą być zamknięte na klucz. To oczywiście błędne myślenie. Jak pokazuje policyjna praktyka sprawcy potrafią sprawdzić nawet kilkanaście mieszkań za nim trafią na takie, w których naciśniecie na klamkę spowoduje otwarcie drzwi. Pamiętajmy o tym.

KMP w Elblągu