Sobota, 23 października 2021. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Najważniejsze jest dziecko [ZDJĘCIA]

2019-10-25 15:21:51 (ost. akt: 2019-10-25 15:27:11)

Autor zdjęcia: Karolina Król

Już od 65 lat nauczyciele i wychowawcy Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 2 w Elblągu za swój cel stawiają dobro dziecka i dawanie mu wszystkiego na co zasługuje. Od 40 lat patronem ośrodka jest Janusz Korczak. Dziś, 25 października odbyła się uroczysta gala z okazji obu jubileuszy.

- Korczak dostrzegał w dziecku człowieka, który miał prawo do popełniania błędów, do doświadczania, do gorszego samopoczucia, do wyrażania myśli i poglądów - mówiła Krystyna Miezio, dyrektor ośrodka. - Placówka wczoraj i dzisiaj w najważniejszym aspekcie jest taka sama – w centrum zainteresowani stawia dziecko. Nasza placówka jest szkołą aktywną, innowacyjną, szkołą, gdzie korczakowskie rozwiązania znajdują zastosowania w praktyce przedszkolnej i szkolnej. Jest miejscem, gdzie wykorzystywany jest system pracy oparty na zaufaniu i partnerstwie. Podejmujemy ważne działania (…) skierowane do naszych uczniów, dzieci, wychowanków. Obecnie nasza placówka prowadzi działalność edukacyjną i wychowawczą w przedszkolu, szkole podstawowej i grupach wychowawczych.

Na gali nie zabrakło nauczycieli i wychowawców, którzy przeszli już na emeryturę. Wśród nich pojawił się między innymi Kazimierz Hryniewicz, nauczyciel wychowania fizycznego i rewalidacji, który swoją pracę w placówce rozpoczął 40 lat temu. - Wszystko zależy od ludzi, bo sam budynek jest martwy, to dzieci i wychowawcy tworzą miejsce. Przyszedłem na rok, a zostałem prawie 40 lat. A to wszystko dzięki świetnej atmosferze pracy. Danie dzieciom poczucia wartości, pozwolenie im przeżycia sukcesu, to cudowne uczucie.

- Statystycznie 65 lat to są trzy pokolenia. Trzy pokolenia elblążan, którzy korzystali z usług Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2. Chciałbym za te 65 lat serdecznie podziękować – mówił Witold Wróblewski, prezydent miasta.

- Cieszę się, że udało nam się stworzyć nowoczesną i potrzebną placówkę, która w kolejach historii pozostaje w drodze, bowiem przed nami wiele planów i zamierzeń. Wierzę, że w kolejnych latach uda się zrealizować te najważniejsze – mówiła Krystyna Miezio.


K

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB