środa, 25 maja 2022. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Turniej Judo w ramach XXI Elbląg Cup [ZDJĘCIA]

2019-10-27 13:00:00 (ost. akt: 2019-10-27 10:15:54)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Przez ostatnie cztery dni trwały XXI Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Elbląg Cup 2019. Zawodnicy zmierzyli się w pięciu dyscyplinach, jedną z nich było judo osób niepełnosprawnych intelektualnie.

XXI Elbląg Cup rozpoczął się w czwartek turniejem w łyżwiarstwie szybkim. W piątek był tenis stołowy. W sobotę z kolei Judo i Bocci, równocześnie w sobotę na drugiej sali odbyły się mistrzostwa w siatkówce na siedząco, których druga część zaplanowana została na niedziele.

Turniej Judo Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie rozpoczął się o 10:30 w Sali sportowej III LO na ul. Browarnej. Na to wydarzenie przyjechali zawodnicy z całej Polski.

- Robimy raz w roku taką dużą imprezę, przyjeżdżają zawodnicy z całej Polski, bo gościmy 53 zawodników z takich miast jak Gdańsk, Ostrowiec Świętokrzyski, Warszawa i Opole. W tym roku zaproszenie przyjęły cztery kluby z tych miast, które wymieniłam. Jest to bardzo fajny sposób na sprawdzenie umiejętności, które nabyli zawodnicy w ciągu roku i podsumowanie ich dotychczasowej formy – mówi Joanna Cesarska, sekretarz klubu IKS ATAK.


Emocje podczas turnieju były większe niż na nie jednym meczu kadry narodowej. To dobrze, bo to one i doświadczenie są tu ważniejsze od wygranej, chociaż wygranej w elbląskim klubie też nie brakuje, o czym opowiada nam Joanna Cesarska:

- Tydzień temu wróciliśmy z dużego wydarzenia z Mistrzostw Europy w judo osób niepełnosprawnych, które odbywały się w Kolonii w Niemczech. Jechaliśmy tylko po doświadczenia, a przywieźliśmy 5 medali: 2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe, także cieszymy się bardzo, że sekcja się rozwija, że w ogóle judo osób niepełnosprawnych robi takie postępy, że jest coraz więcej klubów, coraz więcej zawodników, którzy chcą trenować no i bardzo nas to cieszy.

JM

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB