Sobota, 10 czerwca 2023. imieniny: Bogumiła, Diany, Małgorzaty

Nowi parlamentarzyści z okręgu elbląskiego o Sejmie

2019-10-27 13:37:57 (ost. akt: 2019-10-27 11:52:43)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Większość wybranych dwa tygodnie temu parlamentarzystów, to sejmowi weterani. Są wśród nich jednak i ci, którzy pierwszy raz będą sprawowali swój mandat. Sejmowych pierwszaków, a jest ich sześcioro, zapytaliśmy o pierwsze wrażenia z Sejmu.

Sprawowanie mandatu poselskiego, to nie tylko wystąpienia i interpelacje, to przede wszystkim głosowania nad przyjmowanym prawem, które obowiązuje potem nas wszystkich. Co pewien czas można usłyszeć o pomyłkach przy głosowaniu. I właśnie przede wszystkim takim pomyłkom ma zapobiec szkolenie, które w Sejmie przeprowadzono pierwszy raz wybranym parlamentarzystom.

Sejmowych świeżaków, jak sami się niektórzy określają, z naszego regionu jest w parlamencie aż sześciu. Z okręgu elbląskiego - dwóch...

Zbigniew Ziejewski, PSL


Już sama obecność w gmachu parlamentu zrobiła na mnie wielkie wrażenie, przyznam, że pomimo historycznej dla mnie chwili, myślami byłem z tymi, którzy zadecydowali o tym, że znalazłem się w poselskich ławach. Czeka mnie teraz ogrom pracy i rzetelne wypełnianie zobowiązań. Obecnie przechodziliśmy szkolenia dotyczące wykonywania poselskich obowiązków, techniki głosowań, zasad powoływania biur poselskich, ich finansowania i uposażeń posłów. Szkolenie dotyczyło też informacji niejawnych i jawnych. Składaliśmy także oświadczenia majątkowe na dzień 23/24 października.

Robert Gontarz, PiS

Robert Gontarz

Powiem szczerze, że bardzo przyjemnie wrócić do Sejmu po siedmiu latach. W 2012 roku - jako pierwszy z naszego województwa - zostałem młodzieżowym marszałkiem Sejmu. Była to przyjemna rola, chciałem wówczas przeżyć ciekawą przygodę. Teraz wracam jako poseł. To zaszczyt, ale też i wielka odpowiedzialność, mam nadzieję, że nie zawiodę ludzi. Ostatnie dni były bardzo intensywne, bogate w szkolenia. Uczyłem się wielu nowych rzeczy, które mam nadzieję pomogą mi efektywnie działać na rzecz naszego regionu.

ul, zl