Niedziela, 14 sierpnia 2022. imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Weekend z kulturą: przegląd najciekawszych wydarzeń

2019-11-14 17:00:00 (ost. akt: 2019-11-14 17:09:26)

Autor zdjęcia: pixabay

Czy też macie wrażenie, że czas leci ostatnio za szybko? Mamy już środek listopada i kolejny weekend przed sobą. Korzystajcie z magicznej jesiennej aury, która mimo chłodu, inspiruje do kulturalnej aktywności. Przedstawiamy wybrane propozycje na nadchodzące dni.

Moskwa i Comet Hunter na Alternative Rock Night w klubie Mjazzga
kiedy: piątek 15.11, o 19

Wszyscy fani punk rocka znają Moskwę. Ten legendarny polski zespół powstał w 1983. W Łodzi będącej wówczas mało inspirującym robotniczym miastem, spotkało się kilku pełnych energii i gotowych, by tworzyć muzykę chłopaków. Moskwa zagra na scenie elbląskiej Mjazzgi już w piątek. Fanów nie może tam zabraknąć, a tych, którzy jeszcze ich nie znają, gorąco zachęcamy.

Bilety: 25-35 złotych.

Bonson x Soulpete - BonSoul w Pubie Sąsiedzi
kiedy: piątek 15.11, o 20

Czy nasze miasto nie jest wspaniałe? Jeden wieczór rozgrzeją Elbląg dwa inne muzyczne światy. Gdy w Mjazzdze będzie rządził punk, fani hip-hopu spotkają się u Sąsiadów. Ich pierwsza płyta „Kifka Fifka Rap do Piwka” cieszyła się wielką popularnością, we wrześniu ukazał się „Restart”. Dutet Bonson i Soulpete zagrają dla elblążan swoje najnowsze utwory, ale nie zabraknie też ich solowych kawałków.

Bilety: 30-150 złotych.

KOIOS/Morbus/Bifrost w Old Pub Jaszczur Elbląg
kiedy:sobota 16.11, o 20

Jeżeli będziecie czuć niedosyt po piątkowej muzycznej nocy, wpadnijcie do Old Pub Jaszczur, bo będzie się działo! Każdy fan metalu wie, że najprzyjemniej słuchać go jesienią. Elbląski Jaszczur w sobotni wieczór gościł będzie aż trzy zespoły. Bifrost to weterani ciężkiego roka z Suwałk, warszawski KOIOS gustuje w ekstremalnych odmianach metalu, a Morbus z Olsztyna naładuje was konkretną energią. Sprawdźcie, warto!

Wejściówka: 15 złotych.

"Cabaret" w Teatrze Sewruka w Elblągu
kiedy: piątek 15.11, o 19, sobota 16.11, o 18 i niedziela 17.11, o 17

Muzyka definitywnie gra pierwsze skrzypce w najbliższy weekend. Jeżeli nie masz ochoty szaleć na koncercie, ale wolisz spędzić wieczór w fotelu, to wybierz ten w Teatrze Sewruka. Niezapomniane wrażenia gwarantowane! Berlin, lata 30., w Klubie Kit Kat życie toczy się beztrosko, a nocne szaleństwa nie znają granic. Pomimo beztroskiej zabawy w nim panującej, klub jest metaforą złowieszczych wydarzeń, które będą miały miejsce w niedługiej przyszłości.

Bilety: 30-45 złotych.


kk